Dnes už investuje opravdu každý. Na co se zaměřit, a na co si dát naopak pozor?

Pravděpodobně i vy máte ve svém okolí známé věnující se nejrůznějším způsobům zhodnocování peněz. Není se čemu divit, protože zlepšující se finanční gramotnost je rozhodně velkým pozitivem současné doby. Obzvlášť důležitá je tato oblast v současné nelehké ekonomické situaci, kvůli které se setkáváme s neustálým zdražováním všeho okolo nás. Jak začít investovat?

Držte se při zemi

Jedním z nejčastějších omylů je mylný předpoklad, že se během několika týdnů stanete pohádkově bohatými. Tento mýtus u nás rozšířily všemožné nepoctivé společnosti okrádající své důvěřivé klienty. Pokud vám někdo slíbí zhodnocení v řádech vyšších desítek procent a více, dejte od takového subjektu ruce pryč. Vaším cílem (reálným) je přiblížit procento zhodnocení vašich financí co nejblíže k současné inflaci. Ptáte se, jak začít s investováním? Základem všeho je nalezení spolehlivého prostředníka, který vám nabídne přístup k nejrůznějším investičním produktům. Musí se jednat o známou a ověřenou společnost, s níž mají její klienti pozitivní zkušenosti. Samozřejmostí je i její transparentnost a splnění přísných kontrol od příslušných orgánů.

Na koho tedy vsadit?

Jedním z nejoblíbenějších pomocníků je v současnosti online platforma Bondster. Ta se specializuje na zajištěné úvěry do slibných nemovitostí, přičemž se do těchto projektů můžete snadno zapojit i vy. Solidní průměrné zhodnocení okolo deseti procent vám zajistí skvělý nástroj v boji proti všudypřítomnému zdražování. Nezapomínejte však, že je velmi důležitá i diverzifikace portfolia, takže se vždy snažte rozložit své finance do několika různých příležitostí. Sháníte-li však spolehlivého poskytovatele, určitě vsaďte na již zmíněné profesionály z platformy Bondster. Není to nic složitého a zvládne to každý.

Publikováno: 23. 07. 2022

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková