Vymáhání nároků na pojistné plnění. Jak na něj?

Tvrdý oříšek, nelehké téma. Platíte si pojištění, dáváte někam peníze, a když se skutečně něco stane, pojišťovna si najde kličku a skoro se vám vysměje se slovy „Na toto se pojištění nevztahuje!“. Tomu ale nyní uděláte přítrž.

Uplatnění a vymáhání nároků na pojistné plnění

Komu se to nestalo, gratulujeme. Jinak ale víme, že pojišťovny si rády nechávají platit, ovšem plnit závazky se jim moc nechce. Tedy, komu by se chtělo dávat peníze. Ale vy to cítíte jako nespravedlnost. Na co jste si tedy platili? Uplatnění a vymáhání nároků na pojistné plnění ze soukromého pojištění nemusí být ovšem fikcí. Pokud vám poskytnuté plnění bylo komerční pojišťovnou zcela odmítnuto nebo bylo neoprávněně kráceno, může vám pomoct zkušený advokát. Pokud vaše komerční pojišťovna váš nárok špatně posoudila, a odmítla tak váš nárok na pojistné plnění neoprávněně, zavolejte si experta. Přece pojišťovně nenecháte své peníze.

Vymáhání nároků na pojistné plnění – advokátní služby

Jen se nebojte postup pojišťovny reklamovat, dělejte to však rychle a v rámci interního řízení komerční pojišťovny. Pokud stanovisko pojišťovny i tak zůstane nezměněno, musí vše vyřešit soud. Vy pak oslovte specialistu na tuto problematiku. Jím je JUDr. Petr Kazda, který má v této sféře bohaté zkušenosti, dokonce i z tzv. „opačné strany“, když jeho advokátní kancelář zastupovala komerční pojišťovnu. JUDr. Petr Kazda poskytuje i advokátní služby ohledně převodů nemovitostí, pracovního práva, rozvodového řízení, pomáhá s nájemními smlouvami. Zaměřuje se tedy na rodinné, občanské, medicínské, pojistné, pracovní i bytové právo. K dispozici je v Praze, Nymburce, využít můžete i kontaktů na webu. Investujte do rad a profesionality těch, kteří vám pomohou vyřešit neleké životní situace. Nebudete se muset o nic starat a budete mít klid.

Publikováno: 28. 10. 2022

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková