Plynový krb je stále trendy. Dodává interiéru punc exkluzivity

Když se venku čerti žení, není nic příjemnějšího než posezení u praskajícího krbu. Kouzelná atmosféra však není zadarmo. Než se majitel otopného zařízení uvelebí v křesle, musí sehnat, uskladnit, a poté vždy připravit dřevo. Nic pro vás? Pokud si potrpíte na komfort nebo se vám do klasického krbu na dřevo nechce jít z jiného důvodu, zvažte pořízení krbu plynového. Do provozu ho vždy uvedete stiskem tlačítka na dálkovém ovládání a stejně jednoduše regulujete intenzitu ohně. Pohodlnější řešení neexistuje.

Výhody, kterým se jen těžko odolává

Jedna věc je představa, druhá realita. Lidí, kteří si pořídili krb na dřevo, aby ho téměř nevyužívali, je nespočet. A právě v tomto směru plynové krby excelují. Instalace je nenáročná (stačí vyvložkovat komín a zajistit přívod plynu) a v rámci používání odpadají starosti s otopem. Zpohodlnělý vlastník plynového krbu nejenže nemusí dřevo shánět a aktivně přikládat – nečeká ho ani vynášení popela a úklid topeniště. Nehledě na fakt, že při zatápění nedochází k úniku kouře a prachu. Skalní příznivci vytápění dřevem mohou právem namítnout, že plynovým krbům chybí ono jedinečné specifikum – nenapodobitelná vůně hořícího dřeva. Ale i tento nedostatek lze poměrně elegantně vyřešit. Atmosféru, které dominuje plápolající oheň, můžete umocnit vonnou svíčkou s dřevitou vůní. Velkou výhodou plynového krbu je velmi rychlé vytopení interiéru. Místnost vytopí za čtvrthodinku a v případě adekvátního výkonu (cca 9-12 kW) bez problémů zvládá prostor s podlahovou plochou až do 200 metrů čtverečních.

Nevýhody? Zanedbatelné

Jako drobnou pihu na kráse plynového krbu můžete vnímat o něco dražší provoz (cca 8-10 Kč / hodinu) a vyšší pořizovací cenu krbové vložky. Na druhou stranu jde o malou daň za bezkonkurenční komfort. Až se vrátíte po náročném dni a nezbude vám chuť ani síla na zatápění dřevem, budete za snadné ovládání plynového krbu neskonale vděční.

Publikováno: 09. 05. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková