Dílenské skříňky a další praktické vybavení do domácí dílny

Stále více řemeslníků spoléhá na vlastní prostory v domě. Je to určitá šance, jak snížit provozní náklady v rámci své živnosti a firmy, neboť nemusejí platit často velmi drahé nájmy za komerčních objekty. Pokud o vlastní dílně také přemýšlíte, určitě se vám bude hodit několik tipů na vybavení a ruční nářadí, jež by v žádné pořádně domácí řemeslnické pracovně nemělo chybět.

Dílenské skříňky

Kromě klasických skříní, do nichž uložíte větší kusy nářadí a pomůcek, ale také například oblečení, se jako velmi žádoucí jeví alespoň jedna pojízdná dílenská skříňka. Moderní verze těchto druhů skříněk jsou schopné pojmout poměrně značné množství materiálu a nářadí. Mají obvykle několik zásuvek, díky čemuž si ve všech uskladněných předmětech udržujete pořádek a přesně víte, kam v případě potřeby máte sáhnout. Jejich hlavní výhoda však vyplývá už z názvu – jsou totiž pojízdné, protože mají ve spodní části namontovaná malá kolečka. Oceníte je v okamžiku, kdy máte větší místnost a neustále přebíháte z jednoho koutu do druhého. Pojízdná skříňka vám zajistí, že budete mít veškeré ruční nářadí neustále po ruce, takže v konečném důsledku ušetříte spoustu času a námahy.

Nářadí - gola sada

U vybraných prodejců se dají zakoupit pojízdné dílenské skříňky, jež jsou už rovnou plně vybavené běžnými druhy nářadí. Kromě toho si samozřejmě lze pořídit jednotlivé sady nářadí. Užitečná je třeba gola sada, kterou využívají hlavně automechanici, ale hodí se i pro další řemesla. V gola sadě je vždy kompletní sestava hlavic, ráčna a další nástavce. Vše je umně poskládané v plastovém, případně kovovém boxu, díky čemuž si toto nářadí můžete vzít s sebou na případné cesty k zákazníkům apod. Gola sada se bez problémů vejde do kufru automobilu či na jeho zadní sedačku. Kufřík zároveň zajistí, že nic nevytratíte a někde nezapomenete.

Publikováno: 29. 06. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková