Máte spolehlivý antivirový program, který ochrání vaše citlivé údaje?

Hackeři jsou bohužel stále vynalézavější a snaží se, seč můžou dostat se k citlivým údajům bank, pojišťoven, velkých mezinárodních i našich společností, ale dokonce i fyzických osob. Každý, kdo má doma nebo ve firmě počítač s internetem, by jej měl mít výborně zabezpečený. Jen tak jej nikdo nepřekvapí.

Co použít pro domácnost

Hledáte program, jež ochrání váš soukromý počítač, který používá celá vaše rodina? Což takhle NOD32 antivirus? Jde o základní antivirovou ochranu, kterou stačí nainstalovat a tím máte vystaráno. NOD32 je rychlý, skromný, ideální pro hráče i všechny, kteří si přejí pracovat bez vyrušování. Je ochranou pro PC s operačním systémem Windows.

Známý Trojský kůň

Existuje typ viru s názvem malware. Trojský kůň je nejběžnější kategorií malwaru. Hackeři je používají k otevírání zadních vrátek, převzetí kontroly nad napadeným PC, získání uživatelských dat a odeslání je útočníkovi, stažení a spouštění dalšího škodlivého softwaru v napadeném systému i na další početné zákeřné cíle.

Postavte neprostupnou zeď

Určitě jste slyšeli o ochraně s názvem firewall. Má za úkol v počítačové síti blokovat či povolovat navazované komunikace na základě předdefinovaných či dynamických pravidel a politik. Zařízení, která jsou zapojena za ním chrání před různými útoky, včetně takových, které dovolí útočícímu převzít kontrolu nad zařízením. Právě díky firewallu dojde k navýšení celkového zabezpečení IT infrastruktury. Když je firewall dobře nastaven, je jediným vstupním místem, kterým musí projít všechna komunikace. Chrání všechna zařízení před škodlivou příchozí komunikací a umí zablokovat škodlivou nebo nechtěnou odchozí komunikaci, kterou vytvoří malware. Ať už ve společnosti nebo doma, všude mějte počítač kvalitně zabezpečen před hackery.

Publikováno: 08. 09. 2021

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková