Sonický zubní kartáček se postará o zdravé zuby

Čištění zubů ráno a večer je pro většinu z nás automatickou činností už od dětství. Díky moderním technologiím už se ale nemusíme spoléhat jen na manuální zubní kartáček.

Pryč s plakem

Zdravé zuby jsou čisté zuby. Při každém jídle v jakoukoli denní či noční dobu se na zubech usazuje plak. To je bakteriální povlak zodpovědný za vznik zubního kazu i onemocnění dásní. Na zubech se usazují bakterie, které se vážou do vrstev na sebe a tak vytváří zubní plak. Na první pohled ho nemusíme vidět, je ale odolný i mechanickému odstraňování a proto si zuby čistíme několikrát denně, abychom odstranili už jeho zárodky. Když bychom to nedělali, na plak se začnou usazovat minerální látky z vody a slin, čímž vznikne zubní kámen a ten už samotným kartáčkem odstranit téměř nelze. Mít zubní kámen ale nechceme, protože je nositelem bakterií a tak škodí i dásním. Kromě zdravých zubů potřebujeme i zdravé dásně, ve kterých zuby drží.

Technologie pomáhají

Manuální kartáček spolu se zubní pastou pomáhá odstranit plak a udržet zuby zdravé, nevyčistí ale zuby dokonale. U kořenů zubů a také v mezizubních prostorách zůstávají zbytky plaku. Elektrické kartáčky odstraní zubní povlak i z těžko dostupných míst a to buď pomocí rotačních pohybů nebo sonickou technologií. Sonický zubní kartáček Stomafresh od značky Orava je až 7x účinnější v odstraňování zubního plaku než manuální kartáček. Krátké a rychlé vibrace s až 30 000 stěry za minutu jsou velmi efektivní formou čištění zubů, která je šetrná k dásním a pomáhá zlepšovat jejich zdraví. Kartáček nabízí pět různých čistících režimů a časovač automatického vypnutí, takže máte jasnou představu o době, po kterou si zuby čistíte. Praktický podstavec slouží zároveň jako dobíjecí stanice. Rozdíl mezi čistěním manuálním a sonickým zubním kartáčkem poznáte během několika dní. Vaše zuby budou hladké, dokonale čisté a dásně zdravější.

Publikováno: 29. 02. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková