Jak na lepší sex?

Udržovat sexuální život ve ve vynikající kondici není snadné. Není to však ani nemožné, jak se často mnozí tváří. I když následkem dlouhodobé nespokojenosti může následovat rezignace, výčitky či dokonce tajný útěk k mileneckému vztahu, vždy se nabízí i jiná cesta. 

Začněte u sebe

Svalovat vinu na partnera, který vedle vás večer co večer nečinně leží, není zcela na místě. V posteli jste přece dva, takže je třeba si vinu podělit nebo ještě lépe, zcela na ni zapomeňte. Raději se zaměřte na sebe a své sexuální pocity. Proč nemáte tolik sexu, kolik chcete? Co vám při milování chybí? Co byste chtěli vyzkoušet? Odpovězte si na všechny tyto otázky, abyste věděli, s jakými cíli se nejblíže vydat do postele.

Mluvte o tom

S ujasněnými pocity a názory se mnohem snáze vede i jakákoli debata, samozřejmě i ta sexuální. Ta by při přetrvávající nespokojenosti neměla ve vaší ložnici chybět, i když partner asi nadšený nebude. Muži toho sice o sexu namluví poměrně dost, ale mají-li mluvit s partnerkou - a navíc upřímně, mohou nastat komplikace. Trvejte však na svém – pokud nebudete vědět, kde oba z vás cítí nedostatky, těžko na nich můžete zapracovat. Navíc, řeči o milování, sexu, erotogenních zónách a vzrušení mohou být i jakousi předehrou. Při vysvětlování použijte své ruce či ústa a první krok k něčemu novému je na světě. Tvrdá erekce na sebe nenechá dlouho čekat!

Závan něčeho nového

Slovíčko "nové" je na cestě za lepším sexuálním životem opravdu důležité. Nikoho přece nebaví dívat stejný film dokola a o to víc, pokud se odehrává v jeho posteli. Dejte si tedy závazek, že minimálně jednou týdně zkusíte něco, co doposud ve vaší posteli chybělo. Nemusí to být hned sexy kostým či krkolomná poloha, často stačí i docela zhaslé světlo, hudba nebo nový sestřih tam dolů. Snažte se nějakým způsobem partnera překvapit, možná i milováním hned po práci a pomaličku rozdmýchávejte zájem, který mohl pod náporem běžného života opadnout. A pokud to stojí na tom, že mu nestojí - pokuste se najít správný lék na erekci. Ideálně na přírodní bázi.

Chtějte vždy co nejvíce

Když už jste v posteli, nespokojte se s tím, že se to konečně děje a uděláte si další pomyšlenou čárku za tento týden. I když je chytrým trikem naplánovat si sex, nedělejte z toho povinnost a neflákejte to. Milování chtějte, vychutnávejte si ho a vytěžte z něj co nejvíce. Pokud se tímto způsobem do něj pustíte oba, pokaždé přežijete sex, na který budete myslet ještě druhý den.   Jiskra i mimo ložnici I když stále opakujeme slovo postel či ložnice, vaše snaha o lepší sexuální život se nemusí odehrávat jen tam. Nakopněte své i partnerovy chutě už během dne, kdy mu pošlete dráždivou sms, fotografii nebo mu jen na konci telefonátu řeknete, že se těšíte na večer. I klasické vyznání citů může zapůsobit jako silné afrodiziakum, takže na něj určitě nezapomínejte. Pro partnera, který má plnou hlavu práce a povinností, je důkazem, že na něj budete čekat a že možná den skončí mnohem lépe, než vypadá. No a oba se už postarejte o to, aby tomu tak opravdu bylo.

Publikováno: 28. 07. 2022

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková