Na ples i na lyže: umíte si správně vybrat prádlo?

Obsah článku:
  1. Pro ženy
  2. Pro muže
Také v zimě máme možnost se hýbat a užívat si aktivního trávení času. Kromě procházek, horských túr, lyžování a dalších zimních aktivit je v plném proudu také plesová sezóna, kdy můžeme každý víkend protančit. Jak si vybrat spodní prádlo, abychom byli v pohodlí?

Pro ženy

Ženy to mají s prádlem složitější. Téměř pro každou příležitost se hodí jiný typ a střih. Pod společenské šaty prádlo tvarující pro zdůraznění linie postavy, pod upnuté kalhoty pracovního kostýmku je vhodné spodní prádlo bezešvé a na hory do lyžařských kalhot je ideální volba funkční prádlo. Střihů je nepočítaně, od drobných tang až po dámské boxerky, které jsou skvělé pod sportovní oblečení nebo letní sukně. Mohou sice na menších postavách působit opticky tak, že ji ještě zkrátí, zpravidla ale nosíme na spodním prádle ještě jednu vrstvu a tak je tento nedostatek opravdu jen drobností.

Pro muže

Pánové mají volbu jednodušší, v podstatě si mohou vybrat ze tří základních a nejoblíbenějších střihů. Důležitá, pro dobře padnoucí spodní prádlo, jak dámské tak pánské, je správně zvolená velikost, aby nikde nic nepřekáželo ani neškrtilo. Výběr střihu pak záleží především na preferencích každého muže s ohledem na příležitost a aktivitu, na kterou se chystá. Boxerky mají nohavičky a pohodlný střih, který kopíruje postavu a v přední části má anatomicky tvarovanou vsadku. Poskytují tak dokonalou oporu a zároveň volnost pohybu při jakékoli aktivitě, ať už se chystáte na běžky nebo na společenskou akci. Trenýrky mají také nohavičku, ale střih je široký a volný, proto jsou vhodné na nošení při běžných aktivitách a při odpočinku. Generacemi oblíbené slipy jsou pak třetí možností, jaký střih si zvolit. Preferují je sportovci i aktivní lidé, jsou tvarované podle postavy, sedí každému a poskytují perfektní oporu. I přes všechny mýty zůstávají klasikou mužských šatníků, mění se pouze jejich design. Ať už se chystáte na jakoukoli aktivitu, pohodlí je na prvním místě. Kvalitní prádlo byste neměli ani cítit že máte na sobě a nijak by vás nemělo omezovat v pohybu. Správně vybraný střih je tak základem pro pohodový den.

Publikováno: 26. 01. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková