Čistá voda zlepší vaši obranyschopnost

Bez jídla vydržíme i několik týdnů, ale bez vody jen pár dní. Vodu potřebujeme k životu, aby naše tělo fungovalo správně. A umělo si poradit i s případnými bacily.

Snížená chuť pít

Přes léto pijeme více tak nějak přirozeně, je nám větší horko a dodržet pitný režim nebývá problém. Když se ale ochladí, naše potřeba pít klesne. Je to však jen subjektivní pocit. Naše tělo stále potřebuje dostatek tekutin, aby mohlo fungovat, a jeho potřeba je mnohem vyšší, než jakou máme žízeň. Často se tak potýkáme s dehydratací, která oslabuje imunitu. Když se pak potýkáme s virózou nebo nachlazením, musíme tělu dodat ještě více tekutin, než v běžném režimu. Při horečce je příjem tekutin důležitější, než jídlo. Nejlepší je čistá voda, ideálně upravená vodními filtry, které ji zbaví škodlivých látek a nečistot. Voda pomáhá odvádět z těla toxiny, zklidňuje podrážděný krk, rozpouští hlen a zvlhčuje plíce. Pravidelné pití vody naopak pomáhá zlepšit šanci vyhnout se onemocnění, protože udržuje naše nosní a krční sliznice hydratované a vlhké a tedy v ideální kondici.

Pro zdraví

Často právě na podzim začneme v lékárnách utrácet za prostředky na zlepšení imunity, vitamíny a minerály, a zapomínáme přitom na to nejdůležitější a nejzákladnější. Aby mohlo tělo správně fungovat, potřebuje dostatek tekutin a tedy dodržovat pitný režim. Voda, kterou upraví filtry na pitnou vodu, je chuťově skvělá a nemáme tak potřebu místo ní pít sirupy nebo sladké limonády, které obsahují mnoho konzervantů a chemických barviv. Vodní filtr zbaví vodu zdraví škodlivých látek, jako jsou pesticidy, hormony, antibiotika, chlor a těžké kovy a naopak ty prospěšné v ní zanechají. Máme tak jistotu, že pijeme zdravou a čistou vodu, která je vhodná i pro děti a navíc má skvělou chuť. Pravidelné pití vody pomáhá našemu organismu fungovat tak, jak má a zvyšuje jeho odolnost. V podzimních a zimních měsících je proto pitný režim stejně důležitý, jako v horkém létě.

Publikováno: 23. 10. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková