Na wellness v třetím trimestru! Lázně si užijete i s bříškem

Péče sama o sebe, svou pokožku i celkové zdraví, je běžnou součástí života většiny žen. V těhotenství však může dojít k omezení některých aktivit nebo rituálů. O wellness se ale připravit nemusíte.

Při únavě, bolavých svalech nebo pocitu napětí a stresu si rádi dopřejeme masáž nebo perličkovou koupel. Ve třetím trimestru trpí ženy otoky nohou, bolestí zad i kloubů a hledají způsob, jak si alespoň na chvíli ulevit. Často ale mají obavy právě z masáže nebo dalších lázeňských procedur, aby nebylo ohroženo zdraví jejich nebo miminka. Lázně si však můžete dopřát i s bříškem, jen je vhodná zvýšení opatrnost při výběru typu masáže s ohledem na to, jak se aktuálně cítíte. Velmi oblíbené jsou masáže šíje nebo zad v sedě, kdy nedochází k tlaku na bříško, ale bolavým zádům a krční páteři se uleví. K tomu, aby se nastávající maminka cítila lépe, pomůže i masáž chodidel. Pro krásu rukou je skvělý parafínový zábal, pro regeneraci pokožky a zlepšení jejího vzhledu jsou vhodné také různé pleťové masky a zábaly. Horké koupele raději konzultujte s lékařem, ne vždy jsou v těhotenství vhodné.

Kromě samotných procedur je pobyt v lázních také skvělý pro odbourání stresu. Vyrazte s partnerem, dopřejte si wellness pro dva a vychutnejte si romantickou večeři, západy slunce na procházce v přírodě nebo klidné posezení u vychlazené domácí limonády. Odpočinek je důležitý pro každého, pro těhotnou ženu pak mnohem více. O hýčkání se nemusíte ochudit ani v případě, že už nějaké děti máte, do lázní můžete přijet společně jako rodina. Většina hotelů a penzionů nabízí pobyty pro rodiny s dětmi, které mají často nějaké výhody nebo levnější ubytování, nemusíte tak zůstávat doma jen proto, že děti už máte. Naopak, nechte partnera, ať se o ně postará a vymyslí jim program a vy si užijte masáž a chvíle pohody.

Těhotenství patří mezi nejkrásnější, ale také nejnáročnější období v životě ženy. Proto je dobré dopřát si dostatek odpočinku i péče.

Publikováno: 17. 06. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková