Bez automatizace se dnes neobejde žádná výroba

Automatizace, která nahrazuje lidskou pracovní sílu, nachází své uplatnění napříč průmyslovými obory, ať již se jedná o potravinářství, papírenství, chemický, těžký či farmaceutický průmysl. Pokud je vaše výroba stále založená na klasické ruční práci, je nejvyšší čas to změnit. To víte, doba si žádá své. Byť uznáváme, že i značka handmade se stále cení.  Automatizace je často zaměňována s mechanizací. Přitom se jedná o dva odlišné pojmy. Zatímco úkolem mechanizace svého času bylo usnadnění práce zaměstnancům, automatizace je zcela nahradí. K tomu jí dopomáhají různé řídící systémy v podobě počítačů, regulátorů či snímačů.

Automatizovaná výroba nedá šanci zmetkům

Hlavní předností automatizace je téměř nulová pravděpodobnost selhání. Na druhou stranu si ovšem žádá patřičnou orientaci zaměstnanců ve výrobních technologiích. Ti pro pro práci v automatizované výrobě musí být náležitě proškoleni.

Obraťte se na odborníky

Řídící systémy si máte možnost nechat vyprojektovat od společnosti APLAUS, s.r.o, jež je již od roku 1994 expertem na řešení projektů systémů řízení jednoúčelových speciálních strojů i celých technologických linek, a která se od konkurence odlišuje především rychlostí, jakou je schopna reagovat na změny. Jako klient si také můžete být jisti, že řídící systémy z jejího pera, ať již se bude jednat o stroj či výrobní linku jako takovou, budou jednoduše ovladatelné a zaměstnanci se s nimi rychle naučí pracovat.

PLC řídící systémy

V hledáčku vašeho zájmu by měly být především tzv. PLC řídící systémy, jejichž prostřednictvím je možno zautomatizovat téměř každou výrobu. Automatizační jednotky vybavené tímto systémem je možno využít ve většině průmyslových provozů včetně strojírenství, energetiky i zemědělství.

Záruční i pozáruční servis

Součástí služeb je samozřejmě nezbytný záruční i pozáruční servis. Firma se zavazuje, že jakékoliv vzniklé poruchy a potíže firma odstraní v co nejrychlejším časovém horizontu tak, aby mohla být co nejrychleji obnovena výroba. Tak neváhejte. Ruční výroba sice má své kouzlo i tradici, ale v konkurenci s velkovýrobou bohužel neobstojí.

Publikováno: 24. 04. 2019

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková