6 důvodů, proč jsou betonové ploty správná volba

Plot je součástí každého rodinného domu a zahrady, jen málokdo má u nás pozemek neoplocený. Možností je při stavbě plotu mnoho: Můžete se rozhodnout pro pletivový, dřevěný, kovový, gabionový, anebo betonový plot. Jestli si myslíte, že oplocení z betonu nevypadá dobře, jste na omylu. Existuje mnoho různých provedení, mezi nimiž najdete i nádherné designové kousky.

Poznejte výhody betonového plotu

Každý druh oplocení má jistě své výhody. U betonových plotů jsme jich našli celkem šest.
  1. Dlouhá životnost Zatímco pletivový plot vyžaduje opravy a na plotu ze dřeva se po letech značně podepíše zub času, ploty z betonu vypadají stále jako nové, vydrží spoustu dlouhých let.
  2. Nenáročná údržba Betonové oplocení má dlouhou životnost, aniž byste o plot museli nějak zvlášť pečovat. Zatímco kovový plot je třeba občas natřít, dřevo potřebuje ošetření speciálním lakem, živý plot se musí zastřihovat, betonový plot vás vůbec nepotřebuje.
  3. Příznivá cena Oplocení z betonu vás potěší i cenou.
  4. Chrání před hlukem Beton je spolehlivá zvuková izolace. Jestli vás večer ruší hluk z ulice, s betonovým plotem už nebude.
  5. Dodávají pocit soukromí Za žádný jiný plot se neschováte tak dokonale, jako za ten z betonu. Zbavte se konečně pocitu, že vás stále někdo sleduje. Opalujte se na zahradě bez studu.
  6. Přizpůsobí se vašim představám Betonové oplocení se snadno podřídí vašemu přání. Je na vás, jak bude plot vypadat, jak bude vysoký apod. Díky tomu se z něj kromě praktického pomocníka stane také vkusný doplněk vaší zahrady.

Hledáte spolehlivého dodavatele?

Doporučujeme vám firmu Kulkabex. Dodává kvalitní betonové ploty s mnoha různými vzory, abyste si mohli vybrat přesně podle svých představ. Samozřejmostí je i dodání veškerých materiálů potřebných k realizaci a samotná montáž.

Publikováno: 16. 02. 2023 / Aktualizováno: 19. 12. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková