Aku vrtačka usnadní práci truhlářům i domácím kutilům

Profesionální řemeslníci a zkušení hobby kutilové jistě dobře vědí, že když je po ruce kvalitní nářadí, jde práce rychle od ruky. Velkým pomocníkem se v řadě situací může stát vrtačka. Při výběru nového přístroje dnes mnozí kupující dávají přednost aku modelům. Proč jsou tak oblíbené a v čem tkví jejich hlavní přednosti?

Snadný pohyb

Také jste v minulosti nadávali na to, že je kabel vaší vrtačky příliš krátký a musíte používat prodlužovačku, která se ale zamotává a překáží při práci? Aku vrtačka tento problém odstraňuje, funguje totiž bez nutnosti jakékoliv přípojky. Stačí jednou za čas nabít její baterii, tedy takzvaný akumulátor. Pak můžete v klidu celé hodiny pracovat, aniž by vás otravovaly nějaké kabely kolem. S aku vrtačkou tak získáváte větší mobilitu, což přispěje ke komfortu během práce.

Kompatibilita

Máte-li doma už nějakou starší aku vrtačku, dá se při nákupu nové ušetřit tím, že si pořídíte přístroj bez akumulátoru a nabíječky. Stačí, když je zařízení kompatibilní s baterií a nabíječkou z oné starší vrtačky. Díky tomu se dá nákup nové aku vrtačky provést o stovky korun levněji.

Pozor na výkon a kapacitu akumulátoru

Když si pořizujete aku vrtačku v kompletním složení, tedy i s baterií, je třeba si všímat toho, jakou kapacitou akumulátor disponuje. To totiž ovlivňuje dobu, po kterou budete s náčiním moci pracovat bez nutnosti nabíjení. Dalším důležitým parametrem je pak údaj, kolik otáček za minutu je schopna daná aku vrtačka maximálně vyvinout. Kvalitní zařízení jsou schopna zvládnout klidně až 2 tisíce otáček za minutu, což je vhodné hlavně do profesionálního prostředí. Amatéři mohou sáhnout po levnějších modelech, u nichž se počet otáček pohybuje nejčastěji kolem 1.000.

Kde koupit aku vrtačky?

Bohatou nabídku aku vrtaček najdete v internetovém obchodě společnosti Šimek Proficentrum – simek.eu. Firma se již takřka 30 let specializuje na prodej potřeb pro dřevozpracující průmysl a truhláře.

Publikováno: 26. 01. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková