Jak nosit tričko téměř ke všemu?

Pánský šatník by bez něj nebyl kompletní. V žebříčku nejrozšířenějšího oblečení jsou dokonce před džíny a teniskami. Řeč je samozřejmě o tričku, které určitě nosíte i vy. Jen vám možná vrtá hlavou, proč v něm někdo vypadá mnohem lépe než vy – a my známe odpověď. Tričko sice sluší každému, ale nutno podotknout, že pouze vhodně zvolený model. Mimo to se ho musíte naučit nosit, a to je úplně jiná liga. Pohodlně se usaďte a přečtěte si tento módní manuál.

Jen tak

Zřejmě nejobvyklejší kombinací je duo tričko plus kalhoty. Můžete si k němu vzít džíny, moderní tepláky, chinos, ale také šortky. Díky tričku outfit působí uvolněně a ne tak formálně jako s košili nebo polo – což je ovšem důvod, proč se s ním naučit pracovat. Tričko sice nakombinujete s jakýmkoliv spodkem, ale výsledný efekt závisí na správné velikosti. Berte takovou, která vám sedí. Ne moc těsné ani volné, zkrátka tak akorát. Co se týče barev, ve vašem šatníku by neměla chybět základní bílá ani další základní barvy: černá, tmavě modrá a šedá. Nebojte se sáhnout po pastelových barvách a preferujte kulatější výstřih.
Vězte, že volnější tričko vypadá dobře v tandemu užších kalhot. Co nevypadá dobře nikdy, je moc těsné tričko.

Tričko pod košilí

Pokud nosíte tričko namísto nátělníku, volte bílou barvu, tenký lem rukávů a výstřih do V. A zapomeňte na pravidlo uvedené o pár řádků výše, pod košili totiž patří velmi těsné tričko. Podstatné je, aby pod košilí nešlo vidět. Další možností je nošení trička pod rozepnutou flanelovou či riflovou košilí, tedy tak, aby šlo vidět. V takovém případě můžete sáhnout i po jiné než bílé barvě – samozřejmě tak, aby triko vhodně doplnilo styl košile. Košile by neměla být zastrčená do kalhot. Možná vám došlo, že jde o tzv. Lumberjack styl.

Jak ještě můžete nosit tričko?

Třeba pod svetrem, pokud vám není příjemné nošení na holém těle. Pak platí to samé jako v případě košile – tričko by mělo být „neviditelné“. A co je opravdu v kurzu? Vyměňte košili za tričko a noste ho pod blazerem. Ale pozor, velmi záleží na střihu saka. Ideální volbou jsou kratší rukávy, které se nebojte ohnout. Vašim cílem není look sekuriťáka v pochybném baru. Proto raději celkový vzhled podtrhněte výraznějšími hodinkami a třeba i zářivě bílými teniskami.

Publikováno: 10. 03. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková