Zlato dobře funguje jako investice i dárek

Chcete-li si přijít na docela slušné peníze za relativně krátkou dobu, burza je poměrně dobrou příležitostí, jak svého cíle dosáhnout. Ovšem pozor, patříte-li v tomto oboru mezi zelenáče, příliš mnoho štěstí s nakoupenými akciemi asi neuděláte. Je potřeba mít alespoň elementární znalosti, jinak se rychle dostanete na nulu. Mnoho odborníků tak radí začínat na něčem jednoduchém, kupříkladu na zlatě. Tento kov je zajímavý díky mnoha věcem, ale z pohledu investora je zásadní hlavně jeho stabilita. Jednoduše řečeno, když budete dostatečně trpěliví, na zlatě neproděláte.

Krize je pro prodej správná doba

Zlato se používá v mnoha odvětvích včetně elektrotechnického průmyslu. Když k tomu navíc připočtete jeho nízkou dostupnost, asi si snadno spočítáte, proč se neustále drží na svých hodnotách. Ty však nejsou tak stabilní, jak se může zdát. Existují i výkyvy, a právě během nich je výhodné prodávat. Zatopený důl, krachující těžařská firma či podobná událost mající negativní vliv na těžbu jsou příležitosti, kdy jde zlato nahoru a je dobré ho prodat.

Nejen šperky, ale mince jsou vhodným prezentem

Za začátku raději nakupujte investiční mince. Cihly jsou sice v mnoha ohledech výhodnější, nicméně jsou přeci jen dražší a jejich skladování rovněž není žádná radost. Navíc se dají takové mince v případě potřeby použít i jako prezent. Jedná se sice o vyloženě vhodné dárky pro muže, nicméně takovýto druh prezentu se hodí i pro něžnější pohlaví. Samozřejmě, že k výročí svatby nebo když má žena svátek, je dobré jí pořídit spíše šperky, ale v případě jiných významných příležitostí může zlatý dukát udělat také velkou radost. Některé typy mincí jsou obdařeny zdobením typu znamení zvěrokruhu, ovšem mohou mít na rubu či líci vyrytá i jménatitul či kraťoučká blahopřání. V případě, že byste chtěli něco doplnit nebo si zvolit cokoliv jiného, můžete tak učinit u profesionálního rytce.

Publikováno: 21. 10. 2021

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková