3 tipy, kam na dovolenou v Chorvatsku s dětmi

Obsah článku:
  1. Rajská pláž
  2. Medulin
  3. Omiš
Pokud jste se rozhodli, že se v letošním roce konečně vydáte se svými ratolestmi na dovolenou do zahraničí, klidně zvolte jako cílovou destinaci Chorvatsko. Balkánská země ukrývá celou řadu míst, která nabízí perfektní zázemí i pro rodiny s dětmi. Zřejmě pro vás bude rozhodující pláž. Ideální je písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, což však jen tak v Chorvatsku nenajdete, a proto jsme pro vás připravili tři tipy, kde si se svými dětmi užijete letní dovolenou se vším všudy. Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že písčité pláže jsou pro děti bezpečnější než oblázkové či s ostrými kameny, na nichž je zvýšený výskyt mořských ježků.

Rajská pláž

První destinací, kam můžete vyrazit s celou rodinou, je Rajská pláž. Stačí do vyhledávače zadat frázi jako „Chorvatsko hotel“, případně blíže specifikovat konkrétní lokalitu, a ihned se vám nabídne nespočetné množství možností. Samozřejmě nevyplácí se objednávat si hned první nabídku, která se vám zobrazí. Pokud jde konkrétně o Rajskou pláž, ta se nachází v letovisku Lopar na ostrově Rab. Jedná se o vskutku malebné místo, kde si na své přijdou i neplavci, jelikož zdejší moře je mělké. Čekají zde na vás písečné pláže, a tak si vaše děti mohou stavět klidně hrad z písku či bábovičky.

Medulin

Jestliže chcete zůstat někde na severu Chorvatska, zavítejte do istrijského města Medulin, které spadá mezi nejnavštěvovanější letoviska vůbec. Pokud se zrovna nechcete koupat v moři, můžete se projít po promenádě, případně zajít s dětmi do lunaparku. Dokonce nechybí ani zelená plocha, přičemž se vám nabízí přírodní park Kamenjak s křišťálově čistou vodou. Připadat si budete jako v pohádce.

Omiš

Za zmínku ještě stojí Omiš nacházející se už ve Střední Dalmácii. I zde se nabízí ne jeden Chorvatsko – hotel, jenž je takzvaně „baby friendly“. Omiš má v rukávu hned několik pláží, ale tou nejoblíbenější je Duće, kde najdete vše, na co si jen vzpomenete od restaurací přes obchody a dětské atrakce až po půjčovny lodí.

Publikováno: 27. 02. 2019

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková