Zahrada vás opět volá – víte, co je na podzim potřeba udělat?

Hurá na zahradu! Podzimní relax pro duši právě začíná! A pokud vás práce na zahradě spíše stresují, znamená to, že je potřeba si pořídit takové pomocníky, se kterými dáte zahradu před zimou do kupy „jedna báseň“! Babí léto a začátek podzimu obecně je perfektní příležitostí ovlivnit to, jak se vaší zahradě bude dařit příští rok. Jak bude veliká úroda, jak se bude zahrada zelenat a vonět. Jestli vám příští jaro porostou na zahradě tulipány a další cibulkové rostliny, záleží právě na tom, jak se zahradou naložíte.

Můžete prořezat či zastřihnout korunu těch stromů, které plodily již začátkem léta – většinou se jedná o peckoviny jako je třešeň, meruňka či broskvoň. Stromy je potřeba zbavit suchých, odumřelých nebo nemocných větví, aby na jaře nebyly zbytečně oslabené a měly dost pupenů. Ovšem nebuďte příliš radikální, aby stromy zvládly ustát i zimu a zhojily se do prvních mrazů. Vyvarujte se také práci s tupými nástroji. Pokud si úsilí chcete opravdu ulehčit, doporučujeme vyzkoušet aku nůžky na větve Kärcher TLO 18-32 BATTERY. S nimi odstraníte pohodlně i větve ve výškách. Vysoce kvalitní dvojitá čepel umožňuje snadné a šetrné stříhání větví o průměru až 3 cm. Pogumovaná rukojeť vám z ruky nevyklouzne ani po delší práci. Navíc nůžky mají bezpečností blokování proti neúmyslnému spuštění.

A jeden Kärcher bonus navíc. Pořízení aku techniky je nyní výhodnější.* Baterii či baterii s rychlonabíječkou získáte k vybraným strojům nyní za poloviční cenu.

Zastřižení keřů a květin

Květinám a některým okrasným keřům během babího léta končí vegetační období. Takže máte jedinečnou příležitost zastřihnout i je, ovšem je to potřeba udělat co nejdříve, aby se stihly zhojit. To samé platí i odkvetlých květinách, které jsou zbytečně vysilovány zaschlými konci. Pokud máte kolem domu jen pár keříků a květinových záhonů, zvládnete to i běžnými zahradnickými nůžkami. V případě, že máte zahradu trochu větší nebo si chcete práci urychlit, rozhodně stojí za to vyzkoušet elektrické nůžky. Nůžky na trávu GSH 18-20 BATTERY mají dvě lišty, s jednou bezchybně zastřihnete trávu a stonky i v hůře dostupných místech a díky druhé diamantem broušené liště precizně zastříhnete menší keře i květiny. Řez je tak přesný, že keř vždy vytvarujete přesně podle sebe. Díky chrániči špičky se s ní lehce pracuje i v okolí zdí či dlažby. Po práci pak nůžky pomocí praktického očka zavěsíte na zeď dílny. Výkonné aku nůžky zvládnou na jedno nabití ostříhat i několik set metrů zeleně. Takže se nezaleknou ani výzvy větších zahrad.

Vraťte opět tvar živým plotům

Zapomenout byste neměli ani naživý plot. Díky tomu, že jej na podzim, tedy po skončení vegetační doby, zastřihnete, udrží svůj tvar až do jara. Vy si alespoň ušetříte práci, a navíc prostříháním opět rostlinám pomůžete k bujnému růstu napřesrok. Ovšem i v tomto případě je potřeba se držet jedné zásady. Musíte jej vytvarovat dostatečně dlouho předtím, než přijdou první mrazíky, aby se stihly větvičky stromů zacelit. I zde samozřejmě platí, že čistý řez s kvalitním pomocníkem se zahojí lépe a rychleji.

Lehké bateriové nůžky na živý plot HGE 18-50 Battery vám ušetří spoustu síly a zaručují pohodlnou práci bez bolestí ramen a paží. Díky ergonomické rukojeti se vám se zařízením bude příjemně manipulovat. Aby střih byl přesný, je řezací nůž broušen diamantem. Bezpečnost je pro Kärcher základ, proto je plotostřih opatřen bezpečnostním zapínáním oběma rukama. Snadno tak lze předejít nechtěnu spuštění zařízení.

*Při nákupu vybraného stroje Kärcher z bateriových platforem 18 V a 36 V 5 Ah sada baterie s rychlonabíječkou nebo 5 Ah baterie se slevou 50 %. Akce platí od 1. 9. do 30. 11. nebo do vyprodání zásob.

Mrkněte na https://www.karcher.cz/cz/baterie.html.

Publikováno: 16. 09. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková