Všechno, co byste měli vědět o červeném kratomu

Kratom se v posledních několika letech dostává stále více do povědomí. V podstatě se získává z asijského tropického stromu mitragyna speciosa, který dorůstá výšky až 25 metrů. Listy v sobě mají chemickou látku zvanou mitragynin se stimulačními a opioidními účinky. V následujících řádcích se zaměříme především na červený kratom.

Původ červeného kratomu

Červený kratom má název podle toho, že žilkování na listech má červené zbarvení. Nejen v Thajsku si získal červený kratom velkou oblibu, protože je silnější a odolnější než ostatní druhy. Váže se na opioidní receptory v mozku, a tím navozuje pocit uvolnění, a proto se často červený kratom doporučuje při odvykání od heroinu a kokainu. Pomáhá totiž při abstinenčních příznacích.

Účinky červeného kratomu

V první řadě je nezbytné podotknout, že červený kratom má jedinečné alkaloidy, jež zahrnují středně vysoké množství 7-hydroxy mitragyninu a pantetheinu. Ulevuje od bolesti, a proto je ideální volbou pro jedince s chronickou bolestí. Červený kratom má analgetické vlastnosti zmírňující bolesti hlavy, kloubů i svalů. Dále pak zlepšuje náladu, odstraňuje negativní myšlenky a pomáhá vyrovnat se se stresem. V neposlední řadě se tento druh doporučuje, pokud pociťujete častou únavu, neboť se jedná o přírodní způsob, jak si zajistit přísun energie. Červený kratom má euforické účinky zanechávající pocit štěstí. Přispívá ke zmírnění stresu, úzkosti a deprese. Zvyšují kognitivní schopnosti prostřednictvím kreativity a koncentrace, zkrátka zlepšuje výkon mozku.

Kde koupit kratom?

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud byste mohli objednat vskutku kvalitní kratom, podívejte se do e-shopu KratomWorld.cz. V pestrém produktovém portfoliu najdete červený, zelený i bílý kmen. Záleží na tom, jaký potřebujete.

Publikováno: 23. 08. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková