Vapování konopí je zdravější než kouření. A má i spoustu dalších výhod

O zdravotním přínosu konopí toho bylo napsáno mnoho, ale spousta lidí stále netuší, proč si pořídit vaporizér a používat ho namísto běžných kuřáckých potřeb. Konopí bohužel nemá pouze pozitivní účinky. Největším rizikem je pravidelné vdechování kouře ze zapálených palic. Právě tímto způsobem (teplotou) se z nich uvolňují potřebné látky, ovšem společně s nimi i vedlejší produkty kouření, které organismus devastují. Sloučeniny včetně karcinogenů poškozují dýchací systém a dostávají se bronchiálním stromem přímo do plic. Ty, v případě dlouhodobého vystavení horkému kouři, dostávají pořádně zabrat.

Jak funguje vaporizér?

Vaporizér konopí nespaluje, a tudíž nedochází k nadměrné produkci kouře. Zařízení funguje na principu zahřátí na teplotu varu a dehydratace. Díky tomu se uvolňují účinné látky i bez nutnosti použití ohně a smíšení s chemickými látkami ze vzduchu. Jinými slovy: dochází k absolutní eliminaci veškerých látek, které jsou uvolňovány při klasickém spalování palic. Připomínáme, že tyto substance nepochází z konopí – k uvolnění karcinogenů dochází i při táboráku.

Kapesní vaporizér s motivem Boba Marleyho. Jak příznačné. Foto: ekosmoke.cz

Produktem vapování je pára, jejíž účinky jsou srovnatelné s kouřením. Pokud se však zaměříme na zdravotní hledisko, je absolutním vítězem.

Výhody, které vás přesvědčí

Šetrnost ke zdraví je sama o sobě výhodou, která by vás měla utvrdit o přínosu vapování. Ale nabízí se i další benefity: obejdete se bez popelníku (palice po použití jednoduše vyhodíte), nebudete ztrácet čas čištěním ucpané dýmky a v neposlední řadě vám přestanou žloutnou zuby v důsledku horkého kouře. Možná oceníte také fakt, že se při vapování neuvolňuje tak intenzivní vůně. Toužíte-li po soukromí bez zbytečných dotazů okolí, budete spokojeni. A aby výhod nebylo málo, sluší se zmínit i výrazně nižší riziko vzniku požáru. Stále jsme vás nepřesvědčili? Pak jen závěrem zmíníme, že s vaporizérem ušetříte finančně. Kvalitní vaporizér na byliny je řádově o desítky procent účinnější než klasické kouření. V případě pravidelného vapování se může úspora vyšplhat až na desítky tisíc korun ročně.

Publikováno: 22. 03. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: výhody vapování