5 tipů k lepšímu bydlení

Stěhování do nového domu nebo bytu obvykle znamená nákup nového nábytku. Touha po změně může přijít také třeba během rekonstrukce. Důvody, proč obnovit vybavení bytu, mohou být různé. Nábytek musí být pěkný, praktický a kvalitní zároveň. Nabytkovyraj.cz to moc dobře ví, a tak prodává ty nejlepší kousky. Přečtěte si tipy, jak si nejlépe zařídit bydlení a vykouzlete ze svého domova krásné a pohodové místo.

1. Nebojte se investovat

Ceny kvalitního nábytku nebývají nejnižší, věřte ovšem, že skříně z masivního dřeva poslouží mnohem více než třeba z dřevotřísky. Funkčnost je důležitá vlastnost, a tak se investice do nábytku opravdu vyplatí.

2. V místnosti udržujte jeden styl

Líbí se vám vintage nábytek, zároveň ale obdivujete také industriální nebo La Provence styl? Nekombinujte v jedné místnosti více stylů dohromady. Necítili byste se v ní dobře. Držte se jediného stylu nebo volte k výraznějším kouskům neutrální minimalistické. Laďte nábytek také barevně. Určitě nepoužívejte více než dva druhy dřeva do jednoho pokoje.

3. Ložnici nechejte co nejvzdušnější

Odpočinek je důležitý pro zdraví a úspěšný život, proto věnujte ložnici velkou pozornost. K výmalbě volte spíše chladnější odstíny, které uklidňují. S nábytkem to nijak nepřehánějte. V ideálním případě stačí postel, noční stolky a komoda na ložní prádlo. Pokud musíte mít v ložnici také šatní skříň, určitě volte takovou, která nemá na vnější straně dveří zrcadla. Určitě se vyhněte umístění pracovního stolu a počítače. Do ložnice neumísťujte ani „lapače prachu“. Ponechte ji co nejvzdušnější.

4. V obývacím pokoji máte trávit společný čas, ne se věnovat televizi

V mnoha rodinách je televize středem obýváku i celého bytu, to je ale špatně. Myslete na to a zařiďte si pokoj tak, abyste mohli všichni spolu příjemně komunikovat.

5. Kuchyň musí být praktická

Příprava jídla zabere spoustu času. Aby byla jednodušší, rozdělte si kuchyň na tři sektory: přípravu, úklid a skladování. Sdružování věcí do těchto kategorií šetří čas i energii.

Publikováno: 04. 08. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková