Úklidem zase do formy!

Léto, na které jsme se těšili, je konečně tady. Můžeme si zase užívat hezké chvilky v přírodě nebo u vody. Pravděpodobně se ale na nás všech podepsala dlouhá karanténa, takže se asi právě nepyšníme přímo ideální postavou do plavek. Chystáte se na nějaké diety nebo jiné techniky, které potrápí vaše tělo? A víte, že hubnout se dá například i úklidem?

Jarní karanténa překvapila každého z nás a pravděpodobně po sobě zanechala i stopy v podobě smrsknutého prádla ve skříni. Teď je čas vyrazit na koupačku, takže se nám těsné prádlo příliš nehodí. Na druhou stranu není ani dobré období mučit se dietami, když vás každý láka na grilování nebo výlet zakončený pořádnou zmrzkou. Ale ať je hezky nebo sychravo, stále je potřeba uklízet doma. Proto můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a zpevnit své tělo při uklízení. Víte, že některé typy úklidu lze srovnat se sportovními výkony?

Spotřeba kalorií/hodina/průměrná žena

  • Zalévání květin hadicí / pozvolná chůze - 120–160 kcal
  • Žehlení / lehký strečink – 140–180 kcal
  • Vaření / pomalejší chůze po rovině – 150–200 kcal
  • Utírání prachu / lehká jízda na rotopedu – 160–210 kcal
  • Vysávání / aerobik – 250–270 kcal
  • Drhnutí podlahy / plavání, basket – 320–430 kcal
  • Mytí oken / pin pong – 230–300kcal

Pozn. Hodnoty převzaté z kalorických tabulek

Také vás některé hodnoty překvapily? Představte si, že hodinkou utírání prachu a leštění nábytku spotřebujete tolik kilokalorií jako hodinkou lehké jízdy na rotopedu. Díky žehlení zase vaše tělo spálí tolik energie, jako po lehkém strečinku.

Ještě o úroveň výš je vysávání. I když se může na první pohled zdát, že je to fyzicky nenáročná práce, zejména s šikovným pomocníkem, jakým je například teleskopický bateriový vysavač Kärcher VC 5 Cordless, přesto spálíte okolo 250–270 kcal, což představuje hodinku aerobiku. S vysavačem Kärcher VC 5 Cordless si ale můžete při úklidu užívat hned několika výhod. Uklízením s ním spalujete kalorie, ale nebolí vás záda. Díky teleskopické tyči nastavíte optimální délku. Když jej potřebujete uložit, pouhým stisknutím jediného tlačítka přístroj zmenšíte na velikost odpovídající rozměrům ručního vysavače, takže se vejde dokonce i do šuplíku. Nepřekonatelný je i flexibilní kloub pro snadný úklid pod nábytkem.

Rekordmanem ve spotřebě energie je drhnutí podlahy nebo koupelny. Pořádným čištěním koupelny spálíte za hodinu až 330 kcal, což se rovná hodince plavání či basketu. S průběžným úklidem v koupelně vám pomůže parní čistič Kärcher SC 2 DELUXE EasyFix, který je vhodný pro snadné a rychlé čištění bez chemie. Spolehlivě zajistí dokonalou čistotu dlaždic, varné desky, digestoře i nejmenších spár a rohů.

Mytí oken je také jednou z fyzicky náročnějších činností. Možná právě proto nemyjeme okna tak často, jak by si zasloužila. Mytím oken spálíte dokonce až 290 kcal, což se dá přirovnat k takovému menšímu zápasu v ping pongu. S pomocí aku stěrky Kärcher WV 6 vám mytí oken půjde lépe od ruky. Je vybavena inovativní sací stěrkou z tekutého silikonu, díky jejíž přizpůsobivosti se snadno dostanete až do spodní části oken. Při čištění sprchového koutu, zrcadla či jiných hladkých povrchů se s Kärcher WV 6 Plus rychle zbavíte různých map. Na jedno nabití může být v provozu až 100 minut a díky digitálnímu displeji okamžitě zjistíte, kolik času vám ještě zbývá.

Léto je tady, pojďte uklízet a dostaňte svou formu zpět! Navíc s pomocníky to může být i zábava.

www.karcher.cz

Publikováno: 16. 07. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková