Svařování metodou TIG má spoustu předností, ale najdou se i úskalí
Obsah článku:
Svařování wolframovým inertním plynem (TIG) je další svařovací proces, který používá elektřinu k roztavení a spojení jednotlivých kusů kovu. Svařování metodou TIG bylo vynalezeno ve 40. letech 20. století a od té doby popularita dané techniky fenomenálně vzrostla.
V podstatě se jedná o univerzální technologii, která má minimální požadavky na dokončovací práce. Svářečka TIG vám pomůže, pokud potřebujete svařit několik různých kovů.
Jak funguje svařování TIG?
Svařování metodou TIG není nejsnazší technikou na naučení, současně ani není nejlevnější. Pokud se však naučíte tuto techniku, můžete se těšit ze vskutku skvělých výsledků. Pro práci se používá elektrický proud k vytvoření elektrického oblouku mezi wolframovou elektrodou (kladnou anodou) a svařovaným kovem (zápornou katodou). Oblouk je stíněn proudem inertního plynu, obvykle argonu. Svařování touto cestou je univerzální, takže TIG dokáže pracovat s různými kovy od měkké a nerezové oceli přes hliník a slitiny mědi až po titan či zlato. Sváry jsou navíc vysoce kvalitní.Jakou pořídit svářečku TIG?
V této oblasti narazíte na celou řadu modelů, přičemž velice oblíbená je značka Pantermax. V nabídce má svařovací zdroje MMA, MIG/MAG i TIG. Stejně tak můžete zakoupit příslušenství ke zdrojům či samostmívací kukly, které vám šetří práci a čas při svařování. Cenově přijatelnou alternativou je svářečka Pantermax TIG222DC, což je invertorová svářečka s velkým barevným LCD displejem a se snadným nastavením. Svářečka má vysoký zatěžovatel, pulz a nabízí možnost ukládání jobů s nastaveními do paměti. Samozřejmostí je přesné 32bitové procesorové řízení a nadchne vás excelentní svařovací výkon. Zařízení disponuje stabilním obloukem v rozmezí napájecího napájení 150 V až 270 V.Publikováno: 24. 02. 2022 / Aktualizováno: 07. 06. 2023
Kategorie: Finance a byznys