Troje boty, o nichž mohou dámy snít při čekání na podzim

Ať už se na podzim těšíte, nebo si naopak ještě užíváte každý teplý den, s tím, že nám léto brzy skončí, prostě nic nenaděláte. Nic si z toho ale nedělejte, i podzim má své výhody. Příjemnější teploty, horká káva, barevné listí. Sandálky je na čase vyměnit za polobotky a tenisky. Rozzařte si podzim právě s nimi! V letošním roce očekáváme návrat klasiky – chelsea boty, boty na platformách a samozřejmě svatý grál podzimu: podpatky. Každoročně se samozřejmě objeví několik módních výstřelků, ale z velké části lze říct, že co si koupíte letos, unosíte i příští podzim. Takže jdeme na věc, ať můžete rozhodovat, čím obohatíte svůj botník letos.

1. Metalické polobotky rozzáří celý váš den

Polobotky podobné těm pánským se nosí už nějakou tu chvíli. Zamilují si je především ženy, které sice rády nosí šaty a sukně, ale s podpatky se moc nekamarádí. Dámské boty tohoto typu totiž vypadají perfektně i k sukýnce. K růžové sukni se hodí spíš černé, k úzkým černým kalhotám a bílé halence se však nebojte obout třeba metalické, jako jsou tyto polobotky Tamaris.

2. Nesmrtelné chelsea boots prostě musíte mít

Původně je nosily jezdkyně na koních, dnes s nimi uděláte parádu i ke kabátu, úzkým džínům, sukni či šatům. V dámském botníku by kotníkové boty typu chelsea určitě neměly chybět, ať už zvolíte podzimní či zimní zateplenou variantu. A vůbec se nebojte barev! Černá, hnědá, tmavě modrá, vínová. Ty všechny se k podzimu i zimě perfektně hodí. Podívejte se třeba na hnědé kožené kotníkové polobotky Gabor.

3. Vysoké kozačky vás zahřejí i v největších mrazech

Součástí dámského botníku by měly být také kozačky. I v zimě se totiž najdou příležitosti, pro něž je vhodné obléknout si formálnější šaty či sukni. A aby vám v takových chvílích nebyla zima, potřebujete pěkně teplé a vysoké boty. Co třeba tyto černé kozačky Tamaris se širším podpatkem? V obchodech už pořídíte podzimní a zimní boty, takže je nejvyšší čas vydat se na nákup!

Publikováno: 10. 09. 2018 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková