Sportovní vybavení nemusí být jen o funkčnosti. Překvapte své soupeře stylovými dresy

Sportování má být vždy především o zábavě, což se bohužel zejména v profesionálním sportu někdy dosti vytrácí. A to je rozhodně škoda. Pokud si jdete zahrát s kamarády basketbal, florbal, případně jiné sporty, myslete na to, že nejde jen o výsledek. V každém případě je dobré se na hru řádně obléci, abyste se cítili v pohodě a zároveň nedošlo ke zbytečným poraněním.

Obuv a chrániče

U již zmíněného florbalu vám z hlediska vybavení stačí opravdu jen pár maličkostí. V první řadě si rozhodně pořiďte kvalitní sálovou obuv. Nesmí mít klouzavé podrážky, to by vás při hře velmi limitovalo, nehledě na riziko vyvrtnutí kotníků a dalších zdravotních komplikací. Obuv na florbal a další sálové sporty má dokonale obejmout chodidla, v prstech však musí zůstávat maximální cit. Při tomto populárním sportu se musí více vybavit snad jen gólman, na něhož jdou prudké střely. Důležitou pomůckou jsou chrániče pro florbalové brankáře, díky nimž nemá otlaky a odřeniny na těle v důsledku neustálého dřepění a nárazů od míčku.

Sportovní dresy

Při amatérském a hlavně profesionálním sportu se od sebe musí každý tým nějakým způsobem odlišit, jinak by na hřišti nastal chaos. Vyplatí se investovat do kvalitního dresu. Kupříkladu dresy pro basketbalisty jsou uzpůsobené hře z hlediska střihu, aby měli hráči naprosto volné ruce a nic je nemohlo svazovat během střel na koš. Navíc jsou perfektně prodyšné a savé, tudíž se hráči v dresech během zápasu zbytečně nepotí. I takováto drobnost přispívá ke komfortu. V neposlední řadě je určitě dobré zmínit, že dresy se dnes už dají pořídit přímo na míru, takže mohou být velmi stylovou záležitostí. Sport je třeba si užívat. Pakliže si k němu vyberete vhodné pomůcky a oblečení, bude vás bavit o to více. Kromě toho však ochráníte své zdraví.

Publikováno: 20. 03. 2021

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková