Hutní materiály a plasty jako one-stop-shop

Veškeré hutní materiály a polotovary pro vaši další výrobu i stavbu na jednom místě: to je one-stop-shop Primapol. Česká firma je dceřinou společností Scope Metals Group a spolupracuje s celou řadou předních světových výrobců. V její nabídce najdete kovy, hutní materiály a plasty: desky, trubky, tyče, plechy, včetně dekorativních plechů z nerezové oceli; letecké materiály; produkty požární ochrany; různé mechanické úchyty, kotvy a jiné nosné prvky. Filosofií podniku je jako one-stop-shop zajistit na jednom místě produkty, které slouží jako finální produkty i polotovary pro různá průmyslová odvětví. Sklad společnosti o velikosti 9000 metrů čtverečných se nachází v Pleteném Újezdu u Kladna. Primapol na klíč pro zákazníky zajišťuje i služby v oblasti povrchové úpravy, řezání nebo CNC obrábění plastových dílů.

Hliník a hliníkové slitiny na jednom místě

Jedním z klíčových produktů dodávaných Primapolem je hliník EN AW-6061. Firma dodává různé hliníkové slitiny, což je surový hliník obohacený o jiné chemické prvky, které zlepšují vlastnosti surového hliníku. Obvykle jde o měď, mangan, silicon, hořčík, kombinace hořčíku a silikonu, zinek nebo další prvky. V nabídce ale najdete i nelegovaný hliník.

Nerezová ocel v různých jakostech

Primapol dodává nerezovou ocel s různou odolností vůči korozi a v několika klasifikacích. Feritické, martenzitické, austenitické a austenitické-feritické nerezové oceli se hodí pro různé produkty: od hřídelí, plechů po chirurgické nástroje, pro použití ve stavebnictví, rozvody vody a řadu jiných aplikací.

Nerezová ocel 1.4112

Například nerezová ocel 1.4112 je velice vhodná ke kalení. Je martenzitická, magnetická a leštitelná. Dobře odolává korozi ve vodním prostředí i v páře, jakož i v dalším agresivním prostředí bez přítomnosti chlóru. Dodává se v žíhaném stavu ve formě tyčí. Není však svařitelná. Hodí se na různé druhy nástrojů, včetně chirurgických. Je vhodná například pro břity vah, ale i pro hřídele.

Nerezová ocel 1.4104

Žádným typem ocele je i nerezová ocel 1.4104. Jde o martenzitickou ocel s obsahem síry. Je dobře leštitelná a magnetická. Má schopnost odolávat korozi ve vodním prostředí i v páře. Je určená pro obrábění na automatech.

Hutní materiály a plasty s dodací lhůtou do 24 hodin

Primapol si kromě své filozofie vyřídit a nakoupit vše na jednom místě zakládá i na rychlých dodávkách objednaného zboží. Garantuje nejen dodání přesně na čas, ale i velice rychle – do 24 hodin. Je to možné díky skladovým zásobám, které představují přes 20 000 položek o odhadované hmotnosti přes 3000 tun. Firma navíc dále rozšiřuje svůj sortiment, nabízí další produkty – například titan. Veškeré slitiny nabízí v obchodní i letecké kvalitě.

Publikováno: 20. 08. 2018

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková