Tipy, jak ušetřit, když se stěhujete se stěhovací společností

Když se stěhujete, máte na výběr hned dvě možnosti: buď se přestěhujete sami, nebo prostřednictvím stěhovací společnosti. Lidé se na profesionály obrací zejména tehdy, když nemají dostatečně velké auto, do kterého se vejde i největší kus nábytku, nebo někoho, kdo by věci pomohl vystěhovat a nastěhovat. Někteří se pro stěhování se společností rozhodnou čistě proto, že je to pro ně pohodlnější. Každý ale chce ušetřit. Jak na to?

Výběr stěhovací společnosti

Asi nejlevnější záležitostí je stěhovat se na co nejkratší vzdálenosti. Toto nejspíš neovlivníte, ale je dobré tuto informaci vědět. Nejjednodušší možností je například stěhování v Praze či jiných městech, kde máte k dispozici více přepravních společností, u kterých si můžete nechat zdarma vypočítat kalkulaci na stěhování. Vybrat si pak můžete tu nejlevnější možnost.

Auto s pracovníky nebo bez nich

Některé společnosti nabízí k pronájmu vůz s řidičem bez pracovníků. Pokud je budete chtít, budete si muset připlatit. Jiné společnosti zase nabízí vůz i s pracovníky v základu (samotný vůz si od nich nepůjčíte). Pokud máte k dispozici šikovné ruce některých svých přátel, můžete ušetřit za to, že si půjčíte pouze vůz s řidičem.

Obalové materiály

Obalové materiály si můžete zakoupit. Takto budou pevné a čisté. Nebo si můžete odkládat krabice z různých vašich e-shopových objednávek nebo o nějaké krabice poprosit v supermarketu. Další možností je zapůjčit si obalové materiály od stěhovací společnosti. Zde ale pozor! Některé společnosti nabízí obalové materiály zdarma, za jiné budete muset zaplatit (i za půjčení, máte možnost je i koupit).

Všechno si nachystejte předem

Mějte všechno nachystané dopředu. To znamená samozřejmě si předem zabalit všechny věci. Do kabelky nebo příručního zavazadla si dejte klíče starého i nového bydliště a případně také doklady k němu. A samozřejmě také nějaké peníze a svačinku. Čím bude na cestě méně komplikací, tím bude stěhování rychlejší – a tím více můžete ušetřit.

Publikováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková