Sportujete? Nezapomeňte doplňovat hořčík

Přes léto většina lidí sportuje výrazně více než po zbytek roku. Aby také ne, když sluníčko přímo láká ven. Běhání, cyklistika a bruslení patří k oblíbeným letním aktivitám a je to jenom dobře. Pouze si dejte pozor, abyste míru sportování nepřehnali. A pokud plánujete hodně pohybu, raději na něj tělo posilněte. Nejste-li zvyklí tolik sportovat, je možné, že tělo bude protestovat, což se projeví formou bolesti svalů a únavy. V horším případě se přidají i křeče, které vás mohou budit třeba během noci. Nic příjemného. Chcete-li se tomu vyhnout, nezbývá nic jiného než doplnit hořčík.

Hořčík jako zázračná pomoc

Samozřejmě existuje více způsobů, jak tělu trochu ulevit od námahy. Jeden z těch osvědčených ale představuje hořčík. Právě jeho nedostatek mnohdy může za únavu, absenci energie, neschopnost soustředit se a svalové křeče. Podle odborníku ho navíc nemá dostatek každý třetí Čech. A jestli k tomu všemu ještě sportujete, máte o důvod více zařadit ho do svého jídelníčku či přijímat ve formě doplňků stravy. Zbavíte se svalových křečí a budete sršet energií.

Zkuste zařadit více hořčíku v potravě

Mezi potraviny bohaté na hořčík patří banány, brambory, špenát, mandle, kešu, čočka a hrách či pomeranče. Nadšení by měli být milovníci čokolády, protože i kakao je jedním z jeho dobrých zdrojů. Bohužel existuje spousta potravin, které znesnadňují jeho využití ze stravy a k těm řadíme třeba uzeniny, alkohol a bílé pečivo – takže to, co většina lidí konzumuje.

Nebo si vezměte každý večer jednu tabletku

Pokud na sobě cítíte, že hořčíku není dostatek, doplňte jej raději spolehlivější cestou. Nenechte se trápit nočními křečemi do nohou, které vás budí, a pořiďte si doplněk stravy Hořčík + B6 60 tablet. Ze začátku si můžete brát až čtyři tablety denně, pak dávku snížit na dvě. Než vyberete celé balení, hladina hořčíku ve vašem těle se stabilizuje.

Publikováno: 01. 07. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: jak doplnit hořčík | sportování a hořčík | zdraví a hořčík