Máte raději espresso v šálku anebo ve sklenici?

Tradičně se káva za starých časů připravovala do hrnku s podšálkem, který měl dostatečně silné stěny, aby ji udržel déle teplou a zároveň vypadal poměrně elegantně, aby z pití kávy vytvořil společenský rituál. Doba se ale mění a s ní i naše zvyky. Káva se z hrnků postupně přesouvá do skleniček a to ne jen tak ledajakých. Každý, kdo někdy vyzkoušel servírovat kávu do běžné skleničky, jistě velmi dobře ví, že po chvíli začne nápoj chladnout a z jeho konzumace je mnohem menší požitek.

Jak udržet kávu ve skleničce pořád příjemně teplou?

Tajemství spočívá ve volbě sklenice. Klasická tenkostěnná vyrobená z běžného skla samozřejmě nemá šanci udržet nápoj po delší dobu teplý. Přesto se k servírování kávy stále používá v celé řadě českých kaváren a restaurací. Opravdu dobrá káva, s jejíž přípravou si barman dal spoustu práce, si však zaslouží něco zcela jiného. Tím je kvalitní termoizolační sklenice, která na jedné straně odhalí nádhernou strukturu kávy, ale zároveň udrží dlouho její teplotu na příjemných hodnotách lákajících k napití.

Teplotně izolující sklenici se nemusíte obávat uchopit do ruky

Jestliže jste svůj kávový rituál vypilovali k dokonalosti a umíte připravit opravdu skvělou kávu i v domácích podmínkách, ve vybavení vám nesmí chybět termoizolační sklenice, která úroveň přípravy kávy posune ještě o stupínek výše. Skleničky Filter Logic jsou vyrobeny z borosilikátového skla, které je pověstné svými výjimečnými izolačními vlastnostmi. Naplňte je například skvělým espressem nebo lahodným cappuccinem s neodolatelnou pěnou, které podráždí vaše chuťové buňky, ale i smysl pro estetiku.

Termosklenice se hodí v zimě i v létě

V chladnějším období roku využijete skleničky z tepelně izolujícího skla k přípravě dokonalé kávy, v létě je můžete naplnit například domácí limonádou s kousky ledu, který hned tak neroztaje. Skleničky se mohou stát také dokonalým vánočním dárkem, který potěší vaše blízké a vykouzlí jim na tváři úsměv. Investujte do kvalitních skleniček, které vám zpříjemní život a poznejte výhody preciznosti anglické značky Filter Logic na vlastní kůži. Její více než dvanáctiletých zkušeností využívají lidé po celém světě.

Publikováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková