Sportovní podprsenky: základem je správná velikost

Nejdůležitějším kouskem v šatníku aktivní ženy je správná a skvěle padnoucí podprsenka. Na co se zaměřit při jejím výběru?

Správný střih

V klasické podprsence na denní nošení se dá také sportovat, ale není na to určena. Když běháme, skáčeme nebo děláme prudké změny směru, prsa jsou v pohybu a dochází tak k zatížení zad, narušení vazů a samozřejmě i pocitu nepohodlí. Z dlouhodobého hlediska může při špatné volbě podprsenky docházet k poklesnutí prsou a bolestem zad. Sportovní podprsenka je určena právě pro pohyb. Od té klasické se liší střihem a materiálem a její úkol je zamezit nechtěnému pohybu prsou při sportovní aktivitě. Vybírat ji musíme tak, aby nám dobře seděla, nikde neškrtila ani netáhla nebo naopak nebyla příliš volná. Není nic horšího, než každou minutu natahovat zpět spadlé ramínko od podprsenky, což dokáže radost ze sportu naprosto zkazit.

Důležitá podpora

Výběr správné velikosti je tak u sportovního prádla velmi důležitý. Nejčastěji se sportovní podprsenka obléká přes hlavu, jako tričko, nemá nikde žádné zapínání, které by mohlo tlačit nebo způsobovat oděrky kůže. Pod prsy bývá široký, na zádech jsou pak ramínka často zkřížená, aby vše lépe drželo na svém místě. Pro malá prsa a klidnější sport, jako je třeba jóga nebo pilates, můžeme zvolit podprsenku s užšími ramínky a méně upnutým střihem. Pro sportovní aktivity, při kterých se rychle hýbete nebo skáčete či máte větší poprsí, jsou vhodnější podprsenky se širokými ramínky, které rozloží váhu v ramenou rovnoměrně, poskytují dobrou oporu a zároveň tak omezí bolesti zad. U sportovního oblečení nemusíme podprsenku až tak důkladně schovávat, často zpod tílka nebo trička ramínka vykukují a celý outfit dotváří. U sportovního prádla se počítá s tím, že se zapotíte a bude docházet ke zvýšeným otěrům kůže. Správně vybraná velikost zamezí jejímu podráždění a přitom vám umožní volnost pohybu bez jakéhokoli omezení.

Publikováno: 01. 07. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková