Sháníte bydlení? Tady je 5 důvodů, proč si postavit moderní roubenku

Konečně je to tady. Po letech tvrdé práce si plníte životní sen v podobě vlastního bydlení. Stojíte však před dilematem - jak svůj nový dům pojmout? Pro nadšence do přírody a milovníky útulné atmosféry jsme dali dohromady 5 největších důvodů, proč si postavit – respektive nechat si postavit – moderní roubenku.

1) Originalita

Tuctových domů stojí všude spousty, ale stačí se podívat na www.bartos.cz - moderní roubenka poskytuje vedle místa, kde můžete složit hlavu, také velice originální způsob bydlení. Bude vám ji každý závidět! Stavba snoubí moderní stavební postupy a historický nádech, který zevnějškem připomíná roubené stavby z dob minulých.

2) Útulná atmosféra

Dřevo samo o sobě jako přírodní materiál navozuje navenek i v interiéru útulnou atmosféru, kterou známe ze starých roubenek. V těch však dnešní generace lidí již neobstojí, protože nejsou vůbec tepelně zabezpečeny. Moderní roubenka je oproti tomu uzpůsobena na celoroční obývání bez kompromisů. Pro zateplení se dnes velice často používá spolehlivá izolace z konopí.

3) Kvalitní dřevo a ostatní materiály

Krása, vůně, barva a teplo. Pro tyto vlastnosti jsou dnes dřevostavby od malých chatek až po hospodářská stavení velice oblíbené. Na roubení a konstrukce krovů renomované firmy používají jen ty nejlepší, certifikované materiály. Řeč je zejména o hoblovaném a sušeném:
  • červeném západním cedru,
  • žlutém cedru,
  • lepené borovici,
  • smrku
  • a konstrukčním masivním dřevu (KVH).

4) Rychlost výstavby

Nejen moderní roubenka, ale dřevostavby obecně válcují ostatní typy staveb v rychlosti, za kterou jsou postaveny. Hrubá stavba vaší roubenky tak může stát doslova během pár dní, zhruba jeden týden trvá postavení až po konstrukci krovu. Druhý týden se pak zpravidla nese v duchu osazení stavby dveřmi, okny a pokládky střešní krytiny. V případě roubenek tak stačí cca 14 dní na to, aby mohla být stavba ze všech stran uzavřena.

5) Příznivá cena

Koukněte se na www.bartos.cz - moderní roubenka je cenově dostupná. Lze ji pořídit za velice příznivou cenu, která se liší dle zastavěné plochy a individuálních přání každého objednavatele. Z porovnání s ostatními druhy domů však vychází moderní roubenky i po ekonomické stránce velice dobře.

Publikováno: 24. 05. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková