Ráno plné spěchu a stresu? Zařiďte si ho jinak!

Všední rána nepatří zrovna k nejoblíbenějším částem dne. Bývají hodně uspěchaná, stresující, chaotická. Mnozí se nevyhneme rozčilování, protože nic obvykle nevychází tak, jak bychom si přáli. Naštěstí ale existuje pár fíglů, díky nimž si můžete ráno udělat příjemnější.

Myslete dopředu

Pokud je to jen trochu možné, snažte se co nejvíc věcí nachystat v předstihu, třeba svačinu či oběd do práce nebo snídani. Večer si také vyberte svůj outfit na další den, a to včetně bot. Jen si položte ruku na srdce, kolik drahocenných minut ráno u otevřené skříně strávíte? A co teprve, když zjistíte, že halenka, kterou jste tak dlouho hledala, je pomačkaná, na punčoše máte oko a vaše kozačky jsou špinavé od bláta. To můžete začínat nanovo. Pokud se připravíte předem, nic z toho nebudete muset ráno řešit a den odstartuje hned daleko veseleji.

Mějte vše na jednom místě

Kde leží klíče od auta, notebook, mobil či důležité papíry, které potřebuji do práce? Možná jsou vám tyto otázky povědomé, protože si je ráno před odchodem z domu pokládáte den co den. Zběsile tak pobíháte po bytě, než za několik dlouhých minut zjistíte, že mobil zůstal v nabíječce, klíče v kapse vašeho kabátu a notebook na nočním stolku v ložnici spolu se všemi nezbytnými lejstry. Abyste na nic nezapomněli a neplýtvali cenným časem, přichystejte si vše potřebné na jedno místo. Pak to jenom popadnete do ruky a vyrazíte vstříc každodenním povinnostem.

Budík natočte o pár minut dřív

Vstaňte dřív. I když se z postele horko těžko „hrabete“ a budík pro vás představuje ten nejhorší možný zvuk, zkuste si ho přece jen nařídit o pár minut dřív. Uvidíte, jak vám to prospěje, zvládnete totiž daleko víc věcí než jen vyčistit si zuby a zapnout kávovar. Váš oblíbený šálek mleté kávy si dokonce stihnete v klidu svého domova i vypít, vychutnat si k němu snídani, přečíst si novinky na internetu nebo si poslechnout oblíbené písničky. Uvidíte, jak vás tyto zdánlivé drobnosti příjemně naladí od samého rána. Ostatně už pouhá vůně čerstvé kávy na lidský organismus působí doslova blahodárně. Tak začněte svůj den co nejpohodověji a hravě zvládnete všechno, co na vás čeká!

Publikováno: 26. 01. 2020

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková