Tipy, jak zvládnout svatební focení na jedničku

Konečně nastal nejkrásnější den vašeho života a vy chcete, aby bylo vše dokonalé? Nádherný make-up, okouzlující svatební šaty, účes jako z časopisu, co víc si přát? Pokud máte na svatbě profesionálního fotografa, pravděpodobně také toužíte po jedinečných fotografiích, které zachytí i ty nejjemnější, ale krásné detaily, díky nimž se váš den stal svatbou vašich snů! Je však přirozené, že i ten nejzkušenější fotograf s dlouholetou praxí může někde udělat chybu a výsledek fotografií nebude zdaleka odpovídat vašim představám. Jak se tomu vyhnout?

Společné prozkoumání obřadu

Než fotografa pozvete na svatbu, je nejideálnějším řešením domluvit si s ním schůzku. Sdělte mu své představy o fotografiích, které chcete společně pořídit, nebo tajná přání, která byste si rádi navždy uchovali v jedinečném snímku. Neváhejte ho vzít na místo obřadu, prozkoumat zařízení a místo společně, což vám pomůže najít ideální místo pro vaše svatební fotografie! Tip: Během svatebního veselí se můžete fotit také ve fotokoutku. Fotokoutek svatba doslova potřebuje, bez něj by vzpomínky rychle vybledly...

Rady pro všechny nevěsty!

Dámy, pokud toužíte po dokonalých fotografiích, zkuste se řídit následujícími radami, které zaručí krásné a jedinečné fotografie podtrhující vaši ženskost a jemnost. Před objektivem se mírně natočte na bok a přeneste váhu na vzdálenější nohu. Nejenže vaše postava bude vypadat souměrněji, ale vaše křivky v šatech krásně vyniknou! Snažte se na fotografiích vytvořit mezi sebou a partnerem dostatečný prostor, přes který bude vidět krajina za vámi. Tento trik vám pomůže zúžit čísla a vizuálně je rozdělit. Nezáleží na tom, zda sedíte, nebo stojíte, ale snažte se sedět rovně a ramena tlačit od hlavy. Vzhled delšího krku vám dodá tu správnou výšku, eleganci a vznešenost, což už opravdu stojí za to, že? Svatba je také součástí detailních záběrů, a proto dbejte na to, abyste měli upravené nehty a dokonalý make-up, protože i nedokonalosti v podobě odlupujícího se laku na nehtech nebo vyrážky na čele mohou zničit celou svatební fotografii! Při pořizování portrétů se nebojte měnit výrazy obličeje. Co to znamená? Snažte se na každé fotografii vypadat jinak, abyste měli na výběr z různých tváří. Zkuste například jemný úsměv, svůdný pohled nebo smích - vaší fantazii se meze nekladou, tak proč si alespoň trochu nevzít příklad z vlastní svatby?

Když je den "D"

Až konečně nastane den "D", jste připravena a dokonale ovládáte všechny triky, které byste jako nevěsta měla znát i o půlnoci? Výborně! První a důležitou věcí, na kterou byste v žádném případě neměli zapomínat, je dochvilnost. Může se to zdát nemožné, ale i tento den může zkomplikovat dopravní nehoda nebo uzavírka silnice, takže je lepší být všude včas nebo o deset minut dříve. Pokud máte pocit, že fotografie vašeho novomanželského polibku nebude podle vašich představ, nevadí! Zeptejte se fotografa a domluvte se s ním na nové fotografii, vždyť je tu od toho, aby splnil každé vaše přání.

Publikováno: 11. 08. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková