Degustace pro znalce - edice vína Karel Roden

Moravskému vínu se v posledních letech skvěle daří. Může za to především klima, díky němuž získávají hrozny daleko rozmanitější chutě než před 10 lety. Láska k vínu dnes už znamená životní styl. Jak jste na tom vy?

Moravská vína patří mezi nejlepší

Sklenka nebo lahvinka dobrého vína se tu a tam objeví skoro v každé české domácnosti, na „decinku“ často chodíme do restaurací. V naší zemi se ovšem čím dál víc začíná dařit i samostatným výletům do vinných sklípků. Je to totiž pestrý zážitek, který v sobě snoubí výlet k vinicím do krásného prostředí v srdci Moravy a degustační požitek z výborného vína. Moravští producenti dnes už dokážou stáčet tyto nápoje v kvalitě světové. Poděkovat můžeme velkorysému podnebí, kdy jsou chladné noci a nebývale horké dny. Hroznům takové podmínky neobyčejně svědčí a zejména bílá vína získávají skvělou vůni, chuť i kvalitu.

Vinařství VICAN z Mikulova a Pálavy

V moravské kolébce se daří mnoha vinařstvím. Pokud má rodina vřelý vztah k vínu, zdědí tuto lásku i další generace. Není divu, že mnoho úspěšných vinařství můžeme označit právě jako rodinná. Jedním z nich je i vinařství VICAN. Nadchne vás jeho velkorysá nabídka bílých, červených i speciálních vín a exkluzivně můžete ochutnat i edici vín Karla Rodena.

Výjimečná edice vín Karla Rodena

Jeden z našich nejúspěšnějších herců Karel Roden ve svém volném čase věnuje pozornost několika zálibám, v nichž se ovšem velmi zdokonalil. Každý, kdo herce zná, mluví o jeho perfekcionismu. S víny se seznámil před mnoha lety a postupem času mu nestačilo pouze ochutnávat. Začal se zajímat o to, z jakých oblastí jsou vína nejlepší a co ovlivňuje jejich kvalitu. Sám posléze začal podnikat první pokusy s hrozny, které vyústily ve zrození edice vína Karel Roden, jež nabízí i vinařství VICAN. Rozhodně nejde o reklamní záležitost, kdy by známý umělec propůjčil svoji tvář na etiketu láhve, o níž by nic nevěděl. Karel Roden dnes už patří mezi uznávané znalce v oboru vinařství. Pokud chcete poznat vytříbené chutě populárního herce, zkuste jeho rulandské šedé, tramín červený či ryzlink vlašský.

Vinné dary Pálavy a Mikulova

Znalci jistě vědí, že nejlepší odrůdy se pěstují v oblasti kolem Pálavy a Mikulova. V Česku jsou nejoblíbenější bílá vína. Nabízí především rozmanitost chutí, vůní i charakteru. Mezi nejoblíbenější typy patří Ryzlink vlašský, Rulandské šedé, Sauvignon, Muškát, Chardonnay. Degustační poznání nových obzorů poskytnou i červená vína. Nadchnou vás rozmanitou intenzitou chutí. Popularitu si získala Frankova, Cabernet Sauvignon či Modrý Portugal. Tímto naše pomyslná degustační cesta ovšem nekončí, věnujte pozornost i dalším typům. Speciální vína, nevšední odrůdy. Je může kořenit vinný destilát či speciálně přidaný vybraný alkohol. Do této kategorie řadíme i sladká vína typu slámového a ledového.

Publikováno: 05. 03. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: víno karel roden