Coworking: Víte, kde lze v centrech po ČR pracovat?

Znáte pojem coworking? Pokud ne, v článku se dozvíte, co znamená, kde v České republice můžete v coworkingových centrech pracovat, kdo jich nejčastěji využívá i jaké jsou ceny za členství.

Co to je coworking?

Coworking je prostor sdílených kanceláří, které využívají lidé pracující na dálku (marketéři, grafici, IT specialisté apod.). Jejich hlavní výhody spočívají v:
  • možnosti potkat se s inspirujícími lidmi z oboru,
  • zbavení se pocitu sociální izolace,
  • získání cenných informací z přednášek a workshopů,
  • úspoře nákladů (v porovnání se samostatnou kanceláří).

Coworkingová centra: Víte, kde je v ČR navštěvovat?

V České republice najdete v současnosti již v téměř každém větším městě coworkingové centrum. My jsme pro vás vybrali tři, které níže v krátkosti představíme.

Coworking Praha

V Praze existuje několik coworkingových center. Mezi nejznámější patří Impact Hub, který najdete i v Brně a Ostravě. V Praze jsou pak dvě pobočky – na Smíchově na adrese: Drtinova 557/10 a na Vinohradech v ulici Koperníkova 10. Na Smíchově je centrum otevřeno od 8:30 do 18:30 každý všední den. Druhá pobočka má otevírací dobu od pondělí do pátku od 8:00 do 18:30. V rámci členství si můžete vybrat z několika tarifů (vstup na den, hodinové tarify, neomezený přístup atd.). Pokud se nechcete k ničemu zavazovat a potřebujete si coworking nejprve vyzkoušet, můžete si objednat den na zkoušku. Za místo zaplatíte od 390 Kč do několika tisíc podle toho, jak často a v jaké formě budete centrum využívat.

Coworking Brno

I v Brně najdete kromě Impact Hubu několik dalších center. Jedním z nich je COWO BRNO. Sídlí na adrese: Moravské náměstí 4, ve druhém patře. Otevřeno má od 8:00 do 18:00. Opět si můžete vybrat z několika tarifů dle vašich potřeb. Ceny jsou podobné jako v Impact Hubu. Pohybují se od 363 Kč do 12 100 Kč v závislosti na počtu předplacených dní.

Coworking Ostrava

Ostrava se může pochlubit například společností Regus, která sdružuje prostory pro coworking nejen v České republice, ale i v zahraničí. Místo i celou kancelář si můžete zamluvit online přes stejnojmennou aplikaci. Najdete zde také kavárnu Kovork, kde se konají pravidelné semináře a workshopy. Věříme, že vám coworkingové místo přinese inspiraci pro vaši práci ať už v podobě know-how nebo sk

Publikováno: 30. 08. 2020

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková