I repasované PC může být dobré

Koupit dnes počítač na hraní moderních her je takřka neřešitelným úkolem. Nejenže jsou všechny komponenty předražené, avšak zároveň je jich velký nedostatek. Chcete-li tak mít doma mašinu svých snů, nejenže budete muset sáhnout do peněženky zatraceně hluboko, ale ještě jednotlivé díly shánět po všech čertech.

Jsou kvalitní a stále docela výkonné

Nic proti novým dělům. Pokud máte zálusk na pokoření nejnovějších herních titulů, jedná se o nejlepší možnost, jak si je dopřát v těch nejvyšších detailech. Cena za takovou pohádku však bude bezpochyby velmi krvavá. Výkonné grafické karty se dnes prodávají klidně i za trojnásobek toho, co by měly původně stát. Další komponenty na tom nejsou o moc lépe. Dobře si zahrát však můžete i na repasovaném stroji. Jasně, budete muset snížit rozlišení, případně ubrat na detailech, avšak stále si můžete parádně užívat, ovšem za zlomek ceny. Nemáte-li zájem o hraní a hledáte spíše kancelářský stroj, pak není nad čím přemýšlet. Třeba novější repasované notebooky Dell by vám mohly celkem vyhovovat. Jedná se o oblíbenou značku, jenž se vyznačuje výbornou cenou a kvalitním zpracováním. Platí to samozřejmě pro repasované i nové verze.

Výhodné telefony

Nejen počítače, ale i repasované telefony stojí za zvážení. Také v tomto segmentu existuje bohatý výběr. Samozřejmě ani zde nejde o nejnovější modely, ovšem i v tomto případě můžete natrefit na docela solidní kousky. Ty jsou zajímavé nejen cenově, ale rovněž kvalitou svého zpracování. Nejmodernější typy mají z pochopitelných důvodů daleko více funkcí, nicméně ty nejsou pro každého tak podstatné. Hlavní je, aby telefon fungoval podle všech předpokladů a dalo se jeho prostřednictvím volat, případně posílat SMS zprávy. I když se na repasovanou elektroniku nevztahuje tak dlouhá záruka jako na nové věci, rok je pořád docela slušná doba. Navíc po uplynutí této lhůty elektronika neexploduje. Bude fungovat s největší pravděpodobností dál i po dalších několik let.

Publikováno: 24. 10. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková