Postelové zázraky z lůna přírody? Kotvičník a máca

Zdá se vám, že vám to v posteli neklape zdaleka tak dobře jako zamlada? Ať už je problém na straně partnera či partnerky, je důležité ho aktivně řešit. A to nejlépe dříve, než se neshody v milování projeví i v jiných oblastech partnerského vztahu. Možností, jak řešit nedostatek libida, se naštěstí nabízí poměrně dost, návštěva sexuologa by však měla patřit mezi ty poslední. Mnohem lepší je vyzkoušet některý z celé řady přírodních přípravků. Rostlinek a bylinek, které podporují chuť na sex, je spousta. Na výsluní se nyní vyhřívá zejména kotvičník. Tuto léčivku využívali již starověcí Číňané a ti jak známo, věděli o přírodní (alternativní, chcete-li) medicíně opravdu hodně. Za pozornost ale stojí také máca.

Kotvičník patří k nejprodávanějším přírodním afrodiziakům

Výjimečný kotvičník zemní nebyl populární jen v orientu. Mimo Čínu a Indii si ho cenili také starověcí Řekové. Způsoby používání však byly mírně odlišné. Zatímco v Číně využívali kotvičník ke zlepšení činnosti jater a posílení zájmu o sexuální život, Řekové spíš jako zlepšovač nálady. V orientu se následně aplikace rostliny rozšířila i o prevenci nádorů, terapii jaterních, ledvinových a kardiovaskulárních nemocí. V novověku oživili zájem o kotvičník Bulhaři, kteří jej začali zkoumat v roce 1974. Farmakologická sekce Bulharské akademie věd vytvořila zcela průkopnické vědecké práce, které po revoluci sklidili obdiv západu. Momentálně je tribulus (lat. název pro kotvičník) jedním z nejprodávanějších přípravků speciální doplňkové výživy.

Je kotvičník dostání i u nás?

Samozřejmě. Přípravek z oblíbené byliny je běžně dostání i u nás. Potrpíte-li si na kvalitu, což je u doplňků stravy na místě, zvolte silnou tinkturu, která obsahuje vysoký podíl aktivní látky (steroidní saponiny). Stejně jako skvělá Maca peruánská, která je taktéž oblíbeným ryze přírodním přípravkem na zlepšení potence, je kotvičník k dostání například v eshopu nakupzdrave.cz.

Publikováno: 12. 03. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková