Jak jsou na tom s platem realitní makléři a co jejich práce obnáší?

Stávající práce vás nebaví, a navíc je špatně placená? Jednoduchá rada zní: najděte si jinou, lepší! Ale kde se po ní poohlédnout, když se vám většina profesí jeví jako příliš monotónní či narážíte na nesmyslné požadavky ze strany zaměstnavatelů? V tom případě vám nezbude, než začít pracovat v realitách. Schopní makléři si nežijí vůbec špatně a v pracovní době se rozhodně nenudí. Ovšem pozor – práce v realitách nejsou statisíce za nic, jak si mnozí lidé myslí.

Kdo je realitní makléř?

Práce realitního makléře spočívá v množství činností všeho druhu. Trochu administrativy (příprava smluv...) a sousta komunikace se zájemci o zprostředkování prodeje či projmu nemovitostí. Realiťák tráví čas v kanceláři i v terénu, potkává zajímavé lidi a čelí výzvám.

Jaké vzdělání budete potřebovat?

Jak se stát realitním makléřem, když nemáte žádné odborné vzdělání? Práci můžete dělat i bez školy – kvalifikovaní kolegové vás vše postupně naučí. Na druhou stranu byste neměli propadat dojmu, že makléř nemusí nic umět. V realitách může teoreticky pracovat každý, ale úspěšnými se stávají jen ti schopní a cílevědomí.

Kolik si můžete vydělat?

Plat realitního makléře je kapitola sama pro sebe. Říká se, že není dobré vykonávat práci jen kvůli vysokému výdělku – měla by i bavit a naplňovat. Nicméně složenky je třeba platit... Práce v realitách je z finančního hlediska naprosto uspokojivá, ale v praxi samozřejmě záleží na přístupu konkrétního člověka. Můžete si vydělat pár tisíc jako přivýdělek, desítky tisíc i více než sto tisíc korun. Vše podle pracovního nasazení.

Jak v realitách začít?

Inspirovali jsme vás? Realitní makléř práce vás bude bavit za předpokladu, že začnete s těmi nejlepšími. Třeba v realitce RE/MAX Anděl, která nyní hledá posily do týmu. Aktuální informace najdete na remaxandel.cz.

Publikováno: 05. 10. 2018

Kategorie: Finance a byznys

Autor: Ivana Křivánková