Tipy na 5 praktických doplňků pro vaše auto

I zdánlivě obyčejné auto může projít zajímavou proměnou. Stačí, když si pořídíte pár doplňků, které nebyly součástí základní výbavy. Bez ohledu na to, zda automobilem dojíždíte každý den dlouhé kilometry za prací, nebo jste za volantem jen občas, vám následující vychytávky přijdou vhod. Nestojí „ranec“ a budou vám dělat radost vždy, když usednete za volant.

1. Ofuky neboli deflektory oken

Někdo nedá dopustit na klimatizaci, jiný na otevřená okna. Patříte spíše do druhé skupiny, ale irituje vás průvan a hluk, který způsobuje proudící vzduch při vyšších rychlostech? Pořiďte si deflektory oken a nic takového vám už vrásky dělat nebude. Tzv. ofuky navíc využijete i při jízdě za deště. Voda se díky nim nedostane do interiéru. Instalace je snadná a stojí pár korun.

2. Deflektor přední kapoty

Když už jsme „nakousli“ deflektory, sluší se zmínit i prvek, který ochrání kapotu a přední sklo před kamínky a nečistotami. Deflektor přední kapoty bude vašemu plechovému miláčkovi slušet a mírně zlepší jeho aerodynamiku.

3. Litá kola namísto plechových disků

Ne nadarmo se říká, že kola dělají auto. Ať už jezdíte v káře, za kterou by se nemusel stydět ani ministr, nebo máte obyčejnou „Oktávku“, díky alu kolům bude vypadat mnohem lépe než doposud. Samozřejmě mají také praktické výhody: snižují celkovou hmotnost vozu a tedy i spotřebu, pozitivně ovlivňují brzdění, zlepšují akceleraci, jsou tužší... Potřebujete snad další důvody, proč je mít?

4. Autokamera

Díky autokameře získáte hmatatelný důkaz o všem, co se před vámi šustne. Dojde-li k nehodě, snadno dokážete, že vina nebyla na vaší straně. Sofistikovanější autokamery navíc disponují funkcí detekce radarů, takže vám ušetří nemalou částku za případné pokuty.

5. Skládací přepravka do kufru

Zázrak jménem skládací přepravka zajistí, aby byl v zavazadlovém prostoru vašeho vozu klid a mír. Konec vysypaným taškám s nákupem, už žádné poletující předměty, které během jízdy tlučou o stěny kufru. V rozloženém stavu přepravka zabere jen minimum prostoru.

Publikováno: 20. 02. 2020 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková