Podle čeho vybrat ideální elektrokolo?

Určitě už jste také zaznamenali skutečnost, že se po městech, vesnicích i mimo ně pohybuje stále více lidí na elektrokolech. Někdo má horské elektrokolo, jiný krosové, městské elektrokolo, nebo dokonce skládací variantu, což je výborné řešení pro ty, kdo jezdí po městě a tu a tam se chce svézt MHD, nebo chce elektrokolo složit do auta.

Vybírejte elektrokolo dle svého naturelu

Výše jsme vyjmenovali hlavní typy elektrokol, které jsou na našem trhu k dostání v mnoha podobách. Volba elektrokola by se měla odvíjet především od toho, kde na něm budete jezdit, jak často a na jak dlouhé vzdálenosti. Důležité je také vybírat s ohledem na velikost postavy, terén, aby byl rám uzpůsoben podmínkám, po nichž bude elektrokolo jezdit i zátěži, kterou ponese.

Proč elektrokolo?

Na elektrokolech můžete potkat lidi mladé, starší i ve vysokém věku. Důvod je jednoduchý. Má spoustu předností a negativ jen pár. Koupit si jej můžete, protože se nechcete zapotit při vyjíždění do kopce, který musíte pokaždé zdolat, abyste se dostali domů. Anebo proto, že se chcete podívat dál a dál, a nechcete k přesunu používat kolo či jiné cestovní prostředky. Možná také chcete ulevit naší planetě a jezdit ekologicky do práce nebo školy. Ženy se za pomoci elektrokola mohou vyrovnat svým drahým polovičkám, které jim občas, třeba do kopce, ujíždí. Zajímají vás zmiňované nevýhody? Tou první je těžší jízda, když se vám vybije baterie. Tou druhou je cena elektrokola, která je vyšší než u běžného kola.

Na co si dát pozor

Než dáte prodejci peníze za zvolené elektrokolo, nezapomeňte se informovat na údaje, jako jsou:
  • Dojezd elektrokola
  • Rychlost
  • Motor a jeho umístění
  • Baterie a její umístění
  • Ovladače
  • Velikost kola
Spousta různých specifik může kola různě obměnit. A tak nikdy nedejte na to, že pokud se vám líbí něčí kolo od dané značky, bude se vám líbit jinak pojmenovaný model. Ten může mít zcela jiný výkon motoru, baterie, nebo třeba pevnost rámu, která by pro vás byla nedostatečná. Pokud jezdíte převážně po nerovném terénu, zvolte horské elektrokolo. Jestliže se ale rádi projedete i po silnici, volte krosové elektrokolo, které se hodí na lehké terény, na cesty i do města. Městské elektrokolo je určeno pro jízdu vesnicí, městem. Je to jen na vás. V každém případě se prodejce poptejte na vše, pročtěte si informace k technickým parametrům, nechte si vše vysvětlit, přeložit do laického jazyka. Jen tak budete s kolem plně spokojeni. A pokud si nejste jisti, přizvěte k výběru i někoho zkušenějšího z přátel či rodiny.

Publikováno: 08. 07. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková