Statisíce Čechů trápí problémy s erekcí. Kdy jde o dysfunkci?

Trápí vás, že nemůžete dosáhnout erekce, případně ji udržet po dostatečně dlouhou dobu? Nejste sami! Podobné problémy řeší kolem 900 tisíc Čechů, a to bez ohledu na věk. Nemusí se však vždy jednat o erektilní dysfunkci – ta je projevem jiných a mnohdy i velmi závažných onemocnění. Hovoříme o ni v souvislosti s opakovanými a dlouhotrvajícími problémy.

Kdy jde o erektilní dysfunkci?

Jinými slovy, pokud selžete párkrát, nemusí se nutně jednat o erektilní dysfunkci. K častým příčinám patří kombinace stresu, fyzického vyčerpání, ale také přemíra alkoholu. V každém případě jde o nepříjemný stav a nabízí si otázka, jak problémy s erekcí vyřešit. Když se erekce nedostaví jednou nebo dvakrát, nic se neděje. Ovšem hrozí, že se dostanete do začarovaného kruhu – začnete na své „selhání“ intenzivně myslet a zapříčiníte si psychický blok, který vám znemožní milování i navzdory tomu, že jste po fyzické stránce v pořádku. Neměli byste proto otálet s návštěvou odborníka. Sexuolog provede patřičná vyšetření a vyloučí erektilní dysfunkci. Pohovor s psychologem či terapeutem zase vede k nastolení psychické pohody. Psychika a stres patří k nejčastějším příčinám problémů s dosažením erekce u mladších ročníků. Muži mají obavy z toho, že partnerku neuspokojí a mnohdy řeší i stresové situace v práci – ty se pak notně odrazí na sexuálním výkonu. Co se týče erektilní dysfunkce, ta bývá projevem nemocí, jako jsou cukrovka, ateroskleróza, kardiovaskulární onemocnění, zvýšený cholesterol a vysoký krevní tlak. Může se vyskytovat také u mužů, kteří absolvovali operaci břicha.

Začněte žít zdravě!

Vyloučí-li váš lékař erektilní dysfunkci, a přesto budete mít s dosažením erekce problém, zaměřte se na svůj životní styl a proveďte patřičné změny. Více se hýbejte, omezte kouření, alkohol a nezdravou stravu a vyčistěte si hlavu od starostí. Uvidíte, že potíže brzy pominou a vy se opět „vrátíte do hry“.

Publikováno: 10. 12. 2017

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: erektilní dysfunkce | poruchy erekce