Olivové mýdlo: Fakta a důvody, proč jej používat

Přírodní mýdlo z olivového oleje je původem řecký produkt, jehož struktura vychází z dávných receptur starých několik tisíc let. I v dnešní době představuje olivové mýdlo velice žádaný produkt, protože příznivě působí na citlivou a suchou pokožku. Nejvíce jej tak oceňují lidé trpící dermatologickými problémy jako je ekzém nebo lupenka. Víte, čím se olivová mýdla liší od těch chemicky upravovaných, a proč je používat?

Jaké se olivové mýdlo vyrábí?

Při výrobě přírodního mýdla z oliv dochází k tzv. zmýdelnění (saponifikaci) olivového oleje, přičemž se celý proces obejde bez použití jakýchkoliv chemikálií. To je první předpoklad pro pozitivní charakteristiku a blahodárné účinky. Je dobré navíc vědět, že olivové mýdlo přitom můžete zakoupit jak hygienu těla a obličeje, tak i na údržbu vašich vlasů. Ano, čtete správně – i na údržbu vašich vlasů. Zatímco běžná mýdla se pro mytí vlasů nedoporučují, ta přírodní z olivového oleje se na něj vzhledem k šetrnosti hodí.

Olivové mýdlo je šetrné vůči pokožce i planetě

Příznivý vliv oliv na lidskou krásu i zdraví je dlouhodobě dokázaný. Plody původně pocházející z Asie představují zdroj antioxidantů, nenasytných mastných kyselin, ale i minerálů, přírodních vláknin a samozřejmě vitaminů. Vedle toho, že jsou přírodní mýdla šetrná k lidské pokožce, navíc šetří i životní prostředí. Všechny složky těchto mýdel totiž mají jednu společnou vlastnost; ze 100 % se biologicky rozloží. Tím se výrazně odlišují od těch chemických, při jejichž výrobě dochází k silnému znečišťování chemickými látkami, které se špatně odbourávají.

Geranium, levandule či jasmín

Olivové mýdlo se vyrábí s mnoha přísadami, které zajišťují jejich vůni. Mezi nejoblíbenější přitom patří ty s levandulí, jasmínem, eukalyptem či geraniem. Kromě příznivého dopadu na zdraví a pleť tak můžete počítat i s příjemným efektem „na čich“.

Publikováno: 27. 07. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: olivové mýdlo zdraví