Zdraví

Co vše potřebuje vaše pleť?

Naše pleť vyžaduje pravidelnou péči, aby vypadala stále dobře a zdravě. Žádná žena nestojí o povislou kůži s šedým nádechem a vráskami. Jak se o pleť starat?

Čistá pro zdraví

O svou pleť se musíme starat, pokud chceme, aby působila zdravě a svěže. Vhodně zvolená péče o pleť by měla být naším každodenním rituálem, kdy máme čas jen sami pro sebe alespoň na pár minut a věnujeme je tomu, abychom se cítili dobře. Základem je čištění pleti, kterou je potřeba po celém dni zbavit nánosů prachu, smogu a také make-upu. Čistící gel, mléko, pěnu či tonikum bychom měli vybrat tak, aby vyhovovala požadavkům naší pleti, nedráždila ji a přitom efektivně vyčistila. Alespoň jednou týdně bychom neměli zapomenout na peeling, který pleť zbaví šupinek suché kůže a dalších nečistot. Teprve po důkladném vyčištění můžeme nanést pleťový krém pro hydrataci a lepší regeneraci. Noční krémy bývají hutnější a více výživné, aby pleť během spánku měla dostatek živin, které potřebuje. Denní krémy pak mohou být lehčí a pokožku hydratují a chrání před vnějšími vlivy. Pokud je potřeba, do svého rituálu zahrňte i pleťovou masku.

Doplňte živiny

Rychlá pomoc pro pleť, když to potřebuje, i pomocník v pravidelné péči. Pleťovou masku bychom měli vybírat podle aktuálních potřeb své pleti. Pokud cítíme napětí, je kůže vysušená a pomůže maska hydratační. Aby naše pleť vypadala svěže a mladě, hodí se maska detoxikační či regenerační. Masky mají koncentrované složení, nejsou tak určeny pro každodenní použití, ale je i škoda se na jejich pozitivní účinky spolehnout jen tehdy, kdy už pleť volá viditelné SOS. Účinek je rychlý a viditelný, proto po nich mnoho žen sahá až ve chvíli, kdy chtějí vypadat skvěle pro nějakou zvláštní příležitost.

Pravidelné používání pleťových masek dokáže s vaší pletí divy, dopřejte si je tedy jednou či dvakrát týdně. Vaše pokožka se vám odvděčí skvělým vzhledem.

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.