4 skvělé způsoby, jak se odreagovat a zbavit stresu

Žijeme v době plné paradoxů. Máme vše, o čem předchozí generace ani nesnily, ale přesto se pořád za něčím honíme. Stavíme si laťku příliš vysoko, máme na sebe přehnané nároky a ženeme se za dokonalostí. Není divu, že drtivá většina lidí čelí chronickému stresu, ze kterého se velmi těžko hledá cesta ven. Je to i váš případ a přemýšlíte nad tím, jak se dostat do pohody? Vyzkoušejte následující tipy. Obvykle fungují na výbornou.

1. Zajděte si do přírody

Příroda je mocná čarodějka a zná nespočet receptů, jak ozdravit tělo i ducha. Magické účinky jsou od nepaměti přisuzovány stromům, které se využívají i při léčba stresu. Nechte doma mobilní telefon a vydejte se do nejbližšího lesa. Zapomeňte na starosti všedních dní a čerpejte všudypřítomnou energii. Uleví se vám!

2. Vyzkoušejte erotickou masáž

Mnoho lidí zaměňuje erotické masáže se sexuálními službami, ale ve skutečnosti mají zcela odlišný průběh. Klient se masérky dotýká jen zlehka a obvykle se musí vyhnout jejím intimním partiím. Přesto jde o neuvěřitelně intenzivní zážitek – a podle některých mnohem lepší než klasický sex. Nevěříte? Není nic jednoduššího, než zamířit do některého z vyhlášených salonů. Třeba na erotické masáže Praha do Angels masáže, kde pracují nejkrásnější masérky. Ovládají starodávné techniky včetně tantry a umění kámasútry.

3. Dejte si pořádně do těla

Není tajemstvím, že jedním z nejlepších odbourávačů stresu je železo v posilovně. Vyměňte duševní námahu za fyzickou, strhejte se a vyčistěte si hlavu. Během cvičení tělo vyplavuje adrenalin, takže se po tréninku budete cítit mnohem lépe.

4. Pochutnejte si na čokoládě

Psychické přepětí eliminujete nejrychleji a nejlevěji něčím dobrým na zub. Ideální volbou je čokoláda, která zvyšuje hladinu serotoninu a dopaminu v mozku. Po konzumaci navíc dochází k uvolnění hormonu Fenylethylaminu, zvaného též droga zamilovaných. O pozitivních účincích čokolády na náladu věděli již staří Májové a Aztéci!

Publikováno: 15. 01. 2020

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková