Jaké vybrat šaty na plesy a maturitní večírky

Blíží se sezóna tanečních a pomalu i plesů a maturitních večírků. Pokud se Vás některá z těchto událostí týká, pak určitě začínáte pomalu přemýšlet nad volbou vhodných šatů a zjišťujete, že v šatníku nemáte žádné vhodné. To už dnes ale není žádný zásadní problém, protože krásné šaty lze zakoupit za příjemné částky jak v kamenných, tak i internetových obchodech. Ale jaké plesové, nebo večerní dámské šaty vybrat, abyste se nedopustila žádného módního faux pas?

Na společenské události patří společenské šaty

Pokud se chystáte na ples, nebo maturitní večírek, určitě byste měla zapomenout na sexy minišaty, ve kterých běžně vyrážíte do tanečního klubu, nebo s kamarádkami na tah městem. K těmto společenským událostem totiž bezpochyby patří plesové společenské šaty. Nutně se sice nemusí jednat o dlouhou společenskou róbu, ale šaty by měly mít délku alespoň ke kolenům. Náš tip: pokud chcete působit elegantně, žensky a sexy, ale přitom nechcete trávit celý večer v dlouhé společenské róbě, která je ve většině případů poměrně nepraktická a špatně se v ní pohybuje, pak jsou výbornou volbou kratší společenské šaty s obtáhlou horní částí a volnou sukní. Takové šaty zvýrazní ženské křivky, dodají pocit elegance, ale přitom Vám umožní volně se hýbat.

Jaké materiály a barvy pro plesové šaty zvolit?

Společenskému pojetí šatů by měly odpovídat také kvalitnější materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Měly byste tudíž zapomenout na bavlnu, která je sice pohodlná, ale nepřináší vůbec luxusní dojem. Pro šaty na ples jsou vhodnější nejrůznější materiály na bázi polyesteru, který působí mnohem hodnotněji. Můžete vybírat jak tenčí materiály, tak silnější provedení, které mohou doplňovat nejrůznější jemné plastické vzory. Pro klasické plesy ve večerních a nočních hodinách je vhodné volit tmavší barvy jako je černá, tmavě šedá, modrá, nebo červená.