Jak si usnadnit námahu při manipulaci s těžkými předměty?

Mnozí z vás provozují rodinný podnik či menší firmu, v jejímž rámci je čas od času nutné převážet a přemisťovat nějaké objemnější předměty. Jistě z vlastní zkušenosti víte, o jak náročnou činnost se může jednat. Přitom to jde udělat jinak, a to prakticky bez jakékoliv námahy. Stačí si pořídit vysokozdvižný, případně paletový vozík.

Paletové vozíky

Ve skladech velkých firem a prodejen se běžně používají paletové vozíky. Většinou se jedná o klasické hydraulické ruční modely, které již něco pamatují. Také s nimi je však někdy poměrně náročné manipulovat. Výrazné usnadnění umožní moderní elektrický paletový vozík, jehož ovládání bez větších problémů zvládne osoba, která na tom není zrovna fyzicky nejlépe.

Vysokozdvižné vozíky

Převážení těžkých balíků a dalších břemen je jedna věc. Mnohem složitější situace ale nastává, pokud tyto předměty musíte zvedat do výšky. Ručně je to mnohdy téměř nemožné, respektive se takovéto činnosti musí zúčastnit hned několik osob najednou. Navíc hrozí riziko, že dojde k poškození věcí, v horším případě se pak někdo zraní. Náramným pomocníkem, s nímž hravě zvládnete přesun a zvedání objemných a těžkých věcí, je ruční vysokozdvižný vozík. Ještě více ale oceníte šikovný elektrický vysokozdvižný vozík, který má pojezd a zdvih na elektrický pohon. Práce je poté nejen lehčí, ale také efektivnější. Výrobci uvádějí, že s výkonným elektrickým modelem zvládnete činnost až třikrát rychleji nežli s ruční verzí. Ovládání není nijak náročné, zaučení potrvá vám nebo vašim zaměstnancům maximálně pár minut. Použít se dá klidně i ve větších halách, skladech a továrnách, špičkový elektrický vysokozdvižný vozík dokáže na jedno nabití pracovat dlouhé hodiny. S těžkými břemeny není radno bojovat pouze vlastními silami. Ničíte si zdraví, rychle se unavíte, práce není efektivní. Kvalitní vysokozdvižný nebo paletový vozík se rozhodně vyplatí, a to i v menších rodinných firmách. Investice do těchto zařízení určitě nebudete litovat.

Publikováno: 12. 07. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková