Jak proměnit domov za pár stovek? Pomůže vám bytový textil

Co bylo moderní před 10 lety, když jste si zařizovali bydlení, už dnes příliš populární být nemusí. Trendy se mění a také váš vkus se během života vyvíjí. Ne každý si však může dovolit neustále obměňovat nábytek. Vyhazovali byste tisíce. Pokud chcete proměnit váš domov bez vysokých investic, vezměte si na pomoc bytový textil. Záclony, závěsy, povlečení, polštářky na sedačce nebo čalounění židlí dokáží spolu s vhodně vybranými dekoracemi úplně změnit celkový vzhled.

Dejte šanci záclonám a závěsům

Záclony už se dnes nepoužívají tolik jako dříve. Pokud do vašeho okna vyloženě není vidět z ulice či z protějšího paneláku, vlastně žádnou nepotřebujete. Přesto byste si měli rozmyslet, jestli si ji nekoupíte. Může totiž být hezkým doplňkem. Záclony jsou nezbytné zejména v přírodně či rustikálně zařízených interiérech, v moderně vybavené místnosti chybět mohou. Jestliže chcete vyvolat v návštěvách dojem luxusu, pořiďte si alespoň závěsy. Dlouhý závěs až k zemi interiér zútulní a také může pomoci s tepelnou izolací – zachytí chlad proudící od okna.

Bytový textil patří do každé místnosti

Závěsy a záclony se hodí téměř do každé místnosti. Pak jsou tu ještě speciální typy bytového textilu pro každou konkrétní místnost. Do ložnice potřebujete hezké povlečení nebo deku, do kuchyně se hodí ubrus, chňapky, prostírání. Do koupelny nové koupelnové závěsy a barevně sladěné ručníky. Tohle všechno jsou doplňky, které stojí maximálně pár stovek, ale pomohou vám váš domov proměnit k nepoznání. Nemáte-li dostatečný cit interiérového designéra, nebojte se hledat inspiraci na internetu. Klidně si prohlédněte sortiment nějakého e-shopu a uvidíte, co vám padne do oka. Bytový textil do celého vašeho domova prodává například e-shop Dante.cz, který má spoustu produktů nafocených rovnou v interiéru, takže si můžete udělat představu, jak doopravdy vypadají.

Publikováno: 23. 04. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková