Office fashion v roce 2017: Umíte se oblékat do kancelářského prostředí?

Utahují si z vás kolegové, protože se oblékáte jako šedá myš? Anebo máte za pár dní nastoupit do nové práce a ráda byste se uvedla jako dáma, která má stylu na rozdávání? Tzv. office fashion je v českých vodách poměrně přehlíženým módním segmentem a spousta žen netuší, jak moc se zažité zvyklosti v průběhu let minulých změnily. Pokud si však vezmete k srdci následující tipy, určitě nešlápnete vedle.

Kancelář vždy zaváněla nudou a stereotypem. Tomu je naštěstí konec a rozhodně se nemusíte bát nekonečných variant kalhotových a sukňových kostýmů. Formální hranice se téměř rozpustily a můžete s klidem zvolit ležérnější a mnohem pohodlnější hadříky. Samozřejmě za předpokladu zachování elegance.

Jedna z častých otázek směřuje k džínám. Můžete si denimové kalhoty vzít i do práce? Odpověď vás zřejmě potěší. Ve většině typů zaměstnání jsou akceptovány, a to za předpokladu, že splníte tato dvě pravidla – žádné díry, roztřepení a podobné punkové prvky. A za druhé – hodně záleží na tom, jaký topík si k nim vezmete. Může to být sako, blůza i vhodně zvolená košile.

A když už jsme zmínili dámské košile, přidáme tip na konkrétní značku. Takříkajíc sázkou na jistotu je značka Wilsoor. Elegantní a přitom velmi nápadité modely s dlouhým či krátkým rukávem jsou jedním slovem nepřehlédnutelné. Nabízí perfektní kombinaci nevšedního designu a komfortu, hodí se k riflím, kalhotám i sukním.

Nezapomeňte, že v office prostředí není na místě vyzývavost. Hluboké výstřihy a extra krátké sukně klidně noste, ale do práce se vážně nehodí. Business dress code zároveň nepřeje módním výstřelkům a houpe se spíše v rytmu klasiky. Ale i do té lze úspěšně promítnout aktuální trendy a docílit tak dokonalého výsledku.

Publikováno: 22. 11. 2017

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: jak se oblékat do kanceláře | office fashion