3 tipy pro výběr správné postele

Kvalitní spánek je velmi důležitý a ovlivní celý náš den. Jedním z hlavních faktorů ovlivňujících kvalitu spaní je i to, jakou máme postel. Navíc jde o dominantní součást ložnice, což je potřeba zvážit při samotném výběru. V článku najdete i další tipy, které vám pomohou při nákupu nové postele.

Dostatečně velké rozměry

Výběr jednolůžka je v zásadě jednoduchý, ale i tady se můžeme rozhodovat mezi více variantami. Někdy oceníme širší typ, protože se rádi rozvalujeme a ložnice nám dovolí vybrat si větší postel. U dvoulůžek jsou nejoblíbenějším typem rozměry 180 na 200 centimetrů. Příkladem může být například postel Lorano v krásném dubovém provedení. Vyberte si správnou postel i na základě prostorových možností pokoje.

Klíčovou součástí postele je matrace

I ta nejlépe zvolená postel nemůže dobře plnit svůj účel v případě, že do ní použijete nevhodnou či nekvalitní matraci. Odpověď na otázku jak vybrat matraci přitom není příliš složitá. Zvolte správné rozměry a vybírejte tak, aby se vám pohodlně leželo. V úvahu také vezměte zdraví svých zad, která by měla mít během ležení stabilní podporu. Kvalitnější matrace se přizpůsobí přirozenému tvaru páteře, čímž eliminuje riziko bolesti zad. Vzhledem k tomu, že jde o faktor ovlivňující naše pohodlí, rozhodně se vyplatí trochu zainventovat a zvolit pořádný model.

Nakupujte na internetu

Na e-shopu se seznámíte s dostupnými modely a vyberete si vhodný design. Také najdete inspiraci pro samotné zařízení interiéru. Nechybí ani cenné rady a doporučení pro výběr matrace či roštu. Všechno si pečlivě ověříte, a navíc nemusíte nikam jezdit. Nakupování z pohodlí domova má zkrátka spoustu výhod. Internetový obchod Atan.cz nabízí kompletní sortiment nábytku, kde nechybí ani postele. Na jedné stránce si tak pomocí pár kliknutí můžete s přehledem zařídit celý interiér.