I malé motorky jsou motorky

Obsah článku:
  1. Elektrické motorky
  2. Pitbike

Barevné plasty a hlučný motor je většinou první myšlenka, která nás napadne při zaslechnutí slova motorka nebo motocykl. Zábavu i adrenalin si ale můžete užít i na menších variantách.

Elektrické motorky

Nejspíše na nich netrhnete světový rekord v rychlosti, ale bezpečně vás dopraví ideálně na kratší vzdálenosti. To ale neznamená, že by elektro skútry a motorky byly určené jen na krátké přejezdy, vydat se s nimi můžete i na delší výlety. Jen je dobré si trasu naplánovat a vědět, kde lze v případě potřeby dobít baterii. Elektrické motorky totiž nepohání motor na benzín jako ty klasické, ale na elektřinu. Místo tankování je tak potřeba je dobít, k čemuž slouží veřejná síť dobíjecích stanic, ale můžete použít i běžnou zásuvku. Výhodou je tichý chod, nulová produkce zplodin a šetrný provoz. Na některé typy skútrů není ani potřeba řidičský průkaz nebo řešit registraci, jsou tak skvělým dopravním prostředkem pr každého. Elektrické motorky jsou stále oblíbenější prostředek, jak se dostat na nákup, do práce nebo za přáteli a nestát při tom v kolonách jako s autem.

Pitbike

V posledních letech si pitbike, které vypadají jako zmenšená motokrossová motorka, získávají na popularitě po celém světě. Za jejich vznikem je opravdu motorka pro motokross, Honda Monkey, kterou si mechanici závodních týmů upravili pro své potřeby pro rychlejší pohyb po depu a pitline. Ze závodních okruhů se pak pitbike rychle rozšířil a dnes na ní jezdí děti i dospělí, protože nabízí mnoho zábavy i možnost naučit se ovládat motorku a své reakce. Je vhodná i pro začátečníky, pro které je často prvním setkáním s jednou stopou. Jízda na pitbike zlepšuje techniku, pomáhá získat jezdecké sebevědomí a cvičí reflexy. Výhodou jsou jak levné náhradní díly na pitbike, tak i celková minimální údržba a nízká výška, ze které dosáhnou na zem i menší postavy.

Menší stroje jsou jednodušší na ovládání, vejdou se i tam, kam normální motocykl ne a především se s nimi lépe parkuje i jezdí. Pokud tak hledáte spíše zábavu než rychlost, vyzkoušejte menší motorky.

Publikováno: 23. 03. 2021 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková