Pružinové matrace jsou oblíbené i v dnešní době

V posledních několika letech si změnami prošel také trh s matracemi, přičemž stále více lidí si uvědomuje, že na kvalitě opravdu záleží. Pokud ležíte na nevhodném podkladu, o slovo se přihlásí palčivé bolesti zad i krční páteře, únava, bolehlav a další problémy. Dávno jsou pryč doby, kdy z pružinových matrací trčely pružiny a bodaly do zad. V následujících řádcích vám představíme moderní varianty, na nichž se výborně spí. Matrace se rozdělují na několik skupin, a to zejména podle materiálu, z kterého jsou vyrobené. Všechny druhy mají své výhody i nevýhody. Otazníky visí zejména nad pružinovými matracemi, které nemají dobrou pověst, přitom technologie výroby se zdokonalily. I pružinové matrace zajistí kvalitní a plnohodnotný spánek.

Klasické pružinové matrace

První variantou jsou klasické pružinové matrace disponující vzájemně spojenými péry. Vyhledávané moc nejsou, protože je z trhu pomalu vytlačují další níže uvedené alternativy. Přitom vynikají svým odpružením a vzdušností. Ukládají se na deskové rošty, nikoliv na lamelové.

Taštičkové pružinové matrace

Druhou skupinu tvoří taštičkové pružinové matrace, které jsou typické tím, že jednotlivé pružiny se vkládají do samostatných textilních pouzder. Rozložení váhy je lepší, a tím pádem má i samotná matrace výborné ortopedické vlastnosti. Pokládají se na jakýkoliv typ roštu.

Mikrotaštičkové pružinové matrace

Ještě se setkáte s tímto druhem matrací. I v takovém případě jsou pružiny uloženy do samostatných textilních pouzder, ovšem mají těchto pružin a pouzder mnohem více. Třeba matrace v rozměru 90 × 200 cm jich má až 1 000 kusů. Poskytují dokonalý komfort, rozkládají perfektně hmotnost a jsou měkčí. Kombinují se s deskovými a laťkovými rošty, nejsou vhodné na rošty lamelové. Jestliže máte starší pružinové matrace, ale nemáte momentálně dostatek peněžních prostředků na investici do nových, dá se koupit vylepšení v podobě vrchní matrace, známé také jako krycí.

Publikováno: 20. 06. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková